Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Дніпряни роблять, купують та передають дрони ЗСУ

Сьогодні найгостріша потреба ЗСУ в дронах. Саме вони стали «очима» та «довгими руками» не лише на полі бою, а й у глибокому тилу окупантів. Придбати більше безпілотників для ВСУ можливо завдяки цільовій програмі «Співфінансування проєктів на допомогу силам безпеки та оборони України». Про це повідомляє «Наше місто».

Колишній спортсмен Віктор Кучинський разом із друзями підтримував мужніх захисників країни ще на початку російсько-української війни, але з початком повномасштабки ця підтримка перейшла на новий якісний рівень.

– У 2017-2018 роках ми почали співпрацювати з бригадою, – розповідає Віктор Кучинський, голова правління БО «БФ сприяння 25 окремій повітряно-десантній січеславській бригаді”. – Приїжджали в гості, тренували бійців розвідбату. У середині березня 2022 року, коли ще ніхто не розумів, що робити, як воювати, ми передали нашим десантникам автомобіль, передавали генератори, медикаменти. Але як фізичні особи були обмежені в можливостях і тому 30 січня 2023 року зареєстрували благодійний фонд.

Наразі в наших лавах понад 50 осіб, які з різних причин не можуть зі зброєю в руках захищати Україну, але хочуть бути максимально корисними армії.

Керівник БФ зазначив, що очолювана ним організація працює чітко за запитами бригади. Сьогодні одна з найнагальніших потреб армії – безпілотники.

  – Минулого року створили відділення інноваційних технологій, у нас з’явився фахівець, який добре знається на темі, – продовжує Віктор. – Ми почали виробляти дрони. Ми їх робимо, купуємо, передаємо. «Мавікі» це високотехнологічні, якісні дрони, але вони дорогі. Коштують від 1,5 до 6 тисяч доларів за одиницю, залежно від технічних характеристик. FPV-дрони простіші й дешевші – від 300 до 500 доларів за штуку. Їх використовують і як «камікадзе» (тільки в один бік), і багаторазового використання. FPV-дрони ми виробляємо самі, купуючи комплектуючі деталі. Також співпрацюємо з колегами, у яких купуємо готові безпілотники.

Дізнавшись про міську програму співфінансування проєктів допомоги Силам оборони, БФ з ентузіазмом взяв у ній участь.

– Ми акумулювали на рахунках 400 тисяч гривень і подали проєкт на максимально можливу суму – мільйон гривень, – резюмує Віктор Кучинський. – Тобто, ми профінансували 40%, а 60% дасть міський бюджет, що дозволить придбати 50 дронів. Це ідеальна форма взаємодії з місцевою громадою.

Раніше ми писали про те, що оборонці неба знищили в Дніпропетровській області 4 ворожі «шахеди».

Фото з відкритих джерел

Категорія: Важливо, Війна, Влада, Новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: