Skip to content

У Держпродспоживслужбі Дніпропетровської області розповіли, як зберегти продукти, якщо вимкнули світло

У Держпродспоживслужбі Дніпропетровської області розповіли, як зберегти продукти, якщо вимкнули світло

Через дефіцит електроенергії в Україні знову застосовуються віялові відключення світла. Це особливо гостро відчувається влітку, коли спека негативно впливає на зберігання продуктів харчування. Як запобігти їх всуванню, – розповість «Наше Місто» з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

На відміну від зими, коли продукти можна було зберегти на холодному балконі або за вікном, влітку вони псуються значно швидше через високі температури. Розмноження мікроорганізмів прискорюється, що робить їжу небезпечною для вживання. Це може призвести до зростання кількості випадків інфекційних кишкових захворювань.

Щоб уникнути псування продуктів під час відключень електроенергії, перш за все, важливо підтримувати безпечну температуру в холодильнику та морозильній камері.

В основному відсіку холодильника рекомендується встановити температуру не вище +4 градусів. А у морозильній камері оптимальна температура становить не вище -4 градусів.

Як зберегти продукти під час відключення електроенергії

Для того, аби запобігти псуванню продуктів, можна  дотримуватися таких порад:

 • Заморозьте пляшки та контейнери з водою.
 • За можливості придбайте сухий або блоковий лід.
 • Зберігайте лід в морозильній камері, щоб потім використовувати його в холодильнику.

Під час відключення електроенергії на більше 4 годин необхідно розкласти заздалегідь підготовлені ємності з льодом на нижню полицю холодильника та на верхню полицю морозильної камери. Це допоможе зберегти продукти в холодильнику більше 4 годин. А завдяки сухому льоду час зберігання можна збільшити до 2 діб.

Важливо також звернути увагу на спосіб заповнення холодильника. Заповнюйте його максимально, але не перекривайте вентиляційні отвори і не ставте каструлі та банки впритул одна до одної в основному відсіку. Це дозволить повітрю вільно циркулювати при мінімальному об’ємі повітря. Якщо простір заповнений надто щільно, підвищується ризик утворення теплих “кишень”, що сприятиме розвитку бактерій.

Якщо відсутнє світло, намагайтеся якомога рідше відкривати дверцята холодильника, щоб уникнути проникнення теплого повітря. Середньостатистичний холодильник зберігає холод при відключенні електроенергії протягом приблизно 4 годин. Мінусова температура у повністю заповненій морозилці тримається до 48 годин, у напівпорожній — 24 години.

У Держпродспоживслужбі Дніпропетровської області розповіли, як зберегти продукти, якщо вимкнули світло

Після відновлення живлення перевірте температуру в холодильнику або продуктів. Використовуйте термометр для холодильника чи морозилки. Заморожені продукти, які ще містять льодові кристали або мають температуру 4°C і нижче, можна безпечно повторно заморозити або приготувати.

Перед вживанням обов’язково оцініть кожен продукт за зовнішніми ознаками: запахом, кольором тощо. Не пробуйте їжу на смак для перевірки її безпечності. Якщо виникають будь-які сумніви щодо безпечності продукту, краще його не вживати. Викидайте їжу з незвичним запахом, кольором або текстурою.

Які є альтернативи холодильника

Сумки-холодильники:

 • Різні за розміром та конструкцією, вони мінімізують теплообмін, завдяки чому холодні продукти довше залишаються холодними, а гарячі – гарячими.
 • Ідеально підходять для короткочасного зберігання продуктів під час подорожей, пікніків або походів.

Термос для їжі:

 • Зазвичай використовується для зберігання гарячих страв, але також чудово підходить для холодних продуктів.
 • Попередньо охолодіть термос, а потім заповніть його їжею.Таким чином, продукти довше збережуть свою температуру.

Термопоти:

 • Не лише гріють воду, але й можуть використовуватися для зберігання холоду.
 • Заповніть термопот холодною водою, а потім помістіть всередину продукти. Це допоможе їм довше залишатися свіжими.

Льох або підвал:

 • Прохолодні льохи та підвали – чудовий варіант для зберігання овочів, фруктів, консервів та інших продуктів, які не потребують глибокого заморожування. Переконайтеся, що в приміщенні достатня вентиляція та відсутні шкідники.

Спеціальна обробка продуктів:

 • Якщо перебої з електрикою тривають довго, а можливості зберігати продукти в холодному місці немає, їх можна заздалегідь обробити.
 • Маринування, соління, копчення, сушіння – всі ці методи допоможуть зберегти продукти протягом тривалого часу без холодильника.

В умовах, коли світло вимикають через віялові або планові відключення, важливо скоригувати своє харчування, роблячи акцент на прості, швидкі та довговічні страви. Сезонні овочі та фрукти стануть вашими головними союзниками, адже вони не потребують холодильника. Їх можна вживати свіжими, готувати салати, рагу, супи. Плануйте невеликі порції, щоб їжа не псувалася. Віддавайте перевагу простим стравам з мінімальною кількістю інгредієнтів.

Читайте також: Спалах кишкової інфекції у Дніпропетровській області: зафіксовано 17 гострих випадків.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: