![На Дніпропетровщині стару хатку перетворили на етнооселю з автентичним розписом](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/445356598_122120370146286504_7710300013001270360_n-883x662.jpg)
Група ентузіастів у селі Попасне втілили в життя неймовірний задум: вони подарували нове життя старій хаті-мазанці, перетворивши її на мальовничий центр зеленого туризму. Світлинами розписаної етнооселі поділилися на фейсбук-сторінці Етнооселя в Попасному, – пише «Наше Місто».
Ще зовсім недавно хата у невеликому селі на Дніпропетровщині знаходилась у жахливому стані на межі руйнування, а поруч з нею було розміщено велетенське сміттєзвалище. Проте, за півтора місяця сталося справжнє диво. Завдяки невтомній праці та щирому ентузіазму волонтерів, хату було ретельно відремонтовано та побілено. Старовинну піч переклали, а її двері, віконниці та інші дерев’яні елементи оздобили майстри миколаївського розпису, додавши їм автентичного українського колориту.
Миколаївський розпис насправді бере свій початок і назву від села Миколаївка, що на Новомосковщині. Тож, використати цей розпис для хатинки у новомосковському селі було цікавим рішенням, яке зберігає історію краю.
![На Дніпропетровщині стару хатку перетворили на етнооселю з автентичним розписом](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/442510305_122120358242286504_4902665023939978142_n-497x662.jpg)
![На Дніпропетровщині стару хатку перетворили на етнооселю з автентичним розписом](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/445492941_122120358134286504_7881745911002241389_n-497x662.jpg)
![На Дніпропетровщині стару хатку перетворили на етнооселю з автентичним розписом](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/445355962_122120358176286504_8140527984495580719_n-497x662.jpg)
![На Дніпропетровщині стару хатку перетворили на етнооселю з автентичним розписом](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/445241400_122120358200286504_4756649213077698364_n-497x662.jpg)
«Дякуємо майстрам, учасникам та керівникам художньої студії миколаївського розпису «Оберіг» КЗ «Центр культурних послуг Губиниської селищної ради» за розпис нашої хатинки», – йдеться у дописі.
Тепер етнооселя з радістю приймає гостей, оскільки тут проводять цікаві майстер-класи. Також відвідувачів пригощають неймовірно смачними пиріжками, які печуться у старовинній печі. Для того, аби готувати у ній, необхідно мати неабияку майстерність. Проте господиня хатинки легко впоралася з цією роботою.
![На Дніпропетровщині стару хатку перетворили на етнооселю з автентичним розписом](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/445393535_122120562032286504_3288113423466898122_n-497x662.jpg)
![На Дніпропетровщині стару хатку перетворили на етнооселю з автентичним розписом](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/445356441_122120562056286504_7544806377671320579_n-497x662.jpg)
«Ми вже спробували перші пампушки в цій печі то дуже смачні ! А на пиріжечки з вишнями приїдемо!», – ділиться відвідувачка пані Любов у коментарях.
Фото: фейсбук-сторінка Етнооселя в Попасному.
Нагадаємо, раніше ми писали: Козаки з сопілками та українки з кобзами: дніпрянка показала фото унікальних мозаїчних зупинок.
Читайте також: Кошенята-археологи та шаманки: у Дніпрі розпочали розпис захисних ящиків кам’яних баб.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна, Унікальний Дніпро, Фотогалерея
Позначки: Дніпропетровська область, Фото