Skip to content

Як у Дніпрі 60 років тому торгували автомобілями на центральному проспекті

Супрун Юлія

60 років тому у Дніпрі на центральному проспекті був розташований автомагазин. Скоріше за все він виконував роль вітрини, адже відомо, що за часів СРСР купити автомобіль було дуже складно, навіть якщо була необхідна сума. Про це згадує “Наше місто”.

На початку 1960-х років минулого століття у Дніпрі магазин під назвою “Автомобілі” був розташований на проспекті Карла Маркса, 101, це якраз навпроти іншого відомого магазину “1000 дрібниць”. Про це нагадують старі фотографії

магазин авто у Дніпропетровську у 1960-ті

Початок 1960-х. Проспект К.Маркса, 101. Зараз Яворницького. На червоній лінії магазини «Автомобілі» та «Меблі». Колекція Т.Клюквіна, – йдеться у підпису до опублікованої у соцмережі світлини.

Також з’явилося фото магазину “Автомобілі” всередині.

магазин авто у Дніпропетровську у 1960-ті

У вітрині магазину “Автомобілі” навпроти “1000 дрібниць” стояв “ЗІМ”. Пам’ятаю це прекрасно, тому що стояв біля вітрини довго і милувався формами цього красивого автомобіля, – прокоментував фото колишній дніпряний Валерій Мякотенко.

Скоріше за все у цьому магазині можна було лише подивитися на авто та відмітиться у черзі.

У ті часи придбати новеньку машину можна було тільки через підприємство, на якому людина працювала. Спочатку писали заяви в місцевому комітеті за місцем роботи. Передбачалася спеціальна квота, яка залежала від того, наскільки значущим підприємство було для країни. Після оформлення документів охочого придбати автомобіль ставили в чергу, яка могла розтягнутися на роки.

Нагадаємо, раніше ми писали, як майже 100 років тому виглядав пляж на Монастирському острові у Дніпрі.

Категорія: Новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: