У Дніпрі на розі вулиць Магдебурзького права та Шолом-Алейхема знаходиться будівля, де зараз розташовані кафе та інші заклади для дозвілля. Старожили пам’ятають, що свого часу тут працювала швейна фабрика відома далеко за межами міста. У часи СРСР одяг, що виробляли у Дніпрі, навіть направляли на експорт. Проте мало хто знає, що цей куточок міста широко відомий ще з позаминулого століття. 150 років тому тут працювала потужна тютюнова фабрика, пише «Наше місто».
Тютюнова фабрика Іллі Джигіта розпочала свою роботу як невелике кустарне підприємство, але вже до кінця 1880-х років перетворилася на одне з найбільших підприємств переробної промисловості міста. У 1870-1880-х роках для фабрики було збудовано нові виробничі корпуси. Один із них – довга сіра триповерхова будівля, що виходить торцем на вулицю Магдебурзького права, існує і сьогодні.
Однак у цей час будуються не лише корпуси тютюнової фабрики. За лічені роки з ділянки повністю зникають дерев’яні будинки, на зміну яким приходять одно- та двоповерхові кам’яні житлові корпуси. Паркани та сади йдуть у минуле.
На 1913-й це – велике підприємство, що мало 365 робітників і річну продуктивність в 13 000 пудів (208 тонн) тютюну різних сортів.
Однак революційні події початку минулого століття вплинули на діяльність виробництва. На початку 1920-х років Катеринославська державна тютюнова фабрика перебувала в консервації, тобто, простіше кажучи, не працювала через відсутність коштів, матеріалів, поганого стану обладнання та будівель.
Навесні 1925 року будівлі були передані швейній фабриці Губшвейпрому імені товариша Володарського, а ділянка об’єднана з ділянкою фабрики по Барикадній, 5.
Фабрика працювала більше ніж півстоліття. Згодом потужності були перенесені з центру міста. Будівля поступово занепадала.
У 2018-му почалася масштабна реконструкція будівлі, колишня швейна фабрика перетворюється на торговельно-розважальний квартал.
Раніше ми писали, як кинути палити: досвід курців та прості поради лікарів з Дніпра.
Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Історія Дніпра, Новини Дніпра