Skip to content

В Україні зміняться умови виходу на пенсію: скільки робочого стажу треба накопичити

Ксенія Куземко

Нові умови виходу на пенсію: скільки робочого стажу треба накопичити

З 2024 року в Україні запроваджені нові умови виходу на пенсію. Для отримання пенсії за віком тепер  необхідно мати не лише певний вік, але й більший страховий стаж. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на ДніпроTV.

Наприклад, пані Олена, якій до пенсії залишилося 1,5 роки, впевнена, що зможе спокійно вийти на заслужений відпочинок.

Однак не всі можуть бути такими ж спокійними. На форумі «Демографічне майбутнє України» одним із пунктів для подолання кризи назвали збереження соціальної трудової активності.

Як повідомляє пресслужба Пенсійного фонду, у 2023 році українці могли вийти на пенсію у 60 років, маючи не менше 30 років страхового стажу. Але з 2024 року ця вимога посилилась.

З 2024 року в Україні поступово зростатимуть вимоги до страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком. У 2024 році для отримання пенсії чоловікам та жінкам, які досягають 60-річного віку, буде потрібно мати не менше 31 року трудового стажу. Щороку протягом наступних п’яти років ця вимога буде збільшуватися на один рік. Таким чином, у 2028 році для виходу на пенсію в 60 років буде потрібно мати вже 35 років страхового стажу.

Україні гостро не вистачає 6 мільйонів працівників, які б сплачували податки. Без них збереження пенсійних виплат на теперішньому рівні стає неможливим.

“Майже 2,7 мільйона із 10 мільйонів працюючих, тобто люди і пенсії отримують і сплачують ЄСВ, але від цього ситуація також не покращується. Соціальний пакет повністю фінансується за рахунок коштів наших міжнародних партнерів і ми їм за це дуже вдячні. Але давайте подивимось на ситуацію, якщо країни європейські можуть собі дозволити відправити на пенсію своїх пенсіонерів тільки в 65-67 років, то чому вони мають фінансувати наших людей, які втомились вже в 60, скажемо так, можливо це буде грубо звучати, але це реалії” – каже юристка з пенсійних питань Тетяна Ходіневич.

Уряд змушений підвищити пенсії цього року, але в майбутньому держава не зможе повністю забезпечити старість громадян. Тому важливо подбати про власні заощадження вже зараз.

“Для цього у нас є система банків, для цього у нас є система приватних пенсійних фондів. Для цього є система, яку ми всі знаємо, дуже прекрасна, називається гаманенець під подушкою”, – розповідає Кушнір.

Раніше ми писали, чому під час війни так багато розлучень та весіль: коментар дніпровського психолога.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: