Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ  Сьогодні 50-річний ювілей відзначає директор ботанічного саду ДНУ

29 травня ювілейний день народження відзначає відомий ботанік, директор ботанічного саду ДНУ, доцент кафедри фізіології та інтродукції рослин Анатолій Кабар. Про це повідомляє «Наше місто».

Нагадаємо, що ботанічний сад було відкрито 1931 року, хоча задум створити парк або сад виник ще  Катеринославі. Місце для майбутнього саду обрали  раніше – у південно-західній частині головного міського пагорба (Соборної гори), у степу біля Міських дач, які тягнулися кілька верст майже до нинішньої Підстанції.

1910 року Міська Управа виділила Міністерству землеробства ділянку землі, що прилягала до Жандармської балки (Красноповстанська), для організації наукової сільськогосподарської станції. Саме тут виникне ботанічний сад.

   Професор Олександр Рейнгард став першим директором ботанічного саду. Засновник ботсаду заповів поховати себе тут же. Могила першого керівника саду розташована недалеко від оранжереї. Це невисокий пагорб, на ньому символічний пам’ятник – гранітне деревце.

Але під час Другої світової війни сад був повністю знищений, і відновлювати його довелося з нуля. Частина колишньої території відійшла до парку ім. Гагаріна. Гагаріна, а частина – під забудову студентського містечка університету. З 1963 року дніпропетровський ботанічний сад оголошено заповідною територією.

Сьогодні в оранжереї і теплицях перебуває 1270 видів тропічних і субтропічних рослин з Африки і Південної Америки. Одних тільки кактусових 245 видів. Вісім гектарів Ботанічного саду засаджено деревами 165 видів. 60 видів дерев ніколи до цього не росли в Дніпрі: корейський персик, кедр, маньчжурський горіх, маньчжурська аралія, японська вишня, китайська гліцинія, японський дуб, коркові дерева та багато інших.

Сучасна колекція ботанічного саду ДНУ багато в чому заслуга нинішнього директора Анатолія Кабара. Дніпровський сад викликає захоплення ботаніків інших міст.

– Ботанічний сад ДНУ – це не лише зелена перлина міста Дніпра, де можна відпочити та помилуватися красою різноманітних квітів і дерев, – зазначає криворізький ботанік і педагог Вікторія Тротнер. – Це – видатна наукова установа, з давньою і складною історією, з великим колекційним фондом і працьовитим колективом. Велика подяка директору Саду Анатолію Кабару за його невтомну, щоденну працю – керівника, науковця, організатора масових заходів.

Раніше ми писали про те, де в Дніпрі з’явилося озеро з німфеями.

Фото з відкритих джерел

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: