Skip to content

Скандальний піар Сергія Риженка закінчився поразкою у Верховному Суді

Сергій Риженко. який очолює обласну лікарню та є депутатом від “слуг народу”,  програв тривалий судовий процес та врешті виставив себе пустобріхом. Марно намагаючись перемогти в суді, він витратив шалену кількість ресурсів, а також тривалий час використовував процес для сумнівної піар-активності та роздмухування скандалів, повідомляє 49000.

Днями Верховний Суд України поставив крапку у довготривалій судовій суперечці, яку ініціював Сергій Риженко, місцевий депутат від “слуг народу” та керівник обласної лікарні ім.Мечникова. Сутність справи – очолюваний Риженком заклад вимагав від міської ради Дніпрі надати проект землеустрою, який міська рада власне і так вже надала. 

Справа тривала кілька місяців, розглядалася у трьох судових інстанціях. В лютому 2024 р. суд апеляційної інстанції залишив позов Риженка без розгляду. В травні Верховний Суд підтримав цю позицію. Де факто – зафіксував перемогу міськради Дніпра.

Нагадаємо деталі. Взимку 2021 р. обласна лікарня ім. Мечникова звернулася до  міської ради із клопотанням щодо надання  дозволу на розроблення проекту землеустрою (щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 8,065 га за розміщенням об’єктів нерухомого майна за адресою: м. Дніпро, пл. Соборна, 14, Соборний район). Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради підготував відповідний проект рішення міської ради. 

Пан керівник, до речі, більше 25 років є депутатом від різних політичних сил, включаючи “партію регіонів”, “ЄС”, а зараз “Слуг народу”, тож добре знає механіку, процедуру та терміни ухвалення рішень.  Однак замість того, щоб спокійно, без галасу очікувати та дотримуватися процедури, “професійний” депутат Риженко скористався ситуацією та почав розкручувати активну піар-кампанію. Розповідаючи в ЗМІ та власних соцмережах про міфічних “рейдерів“, які нібито мали намір прихопиту земельку закладу, яким він керує…

Риженко та його підлеглі в певних моментах зовсім не поспішали – приміром, банально не квапилися передати до міськради деякі потрібні документи та виконати процедурні дії, щоб прискорити процес оформлення землі. Втім попри це пан керівник вправно розганяв “зраду” та зчиняв хвилі у Фейсбуці.

Важливо й те, що керівник-депутат Риженко тривалий час чи то забував, чи то не міг, або ж не бажав надати до апарату міської ради заяву про наявний конфлікт інтересів, який він мав у зв’язку із земельним питанням. Це – обов’язкова процедура, про яку знають усі без виключення депутати.

Врешті як тільки пан Риженко спромігся надати заяву про конфлікт інтересів, питання було винесено на сесію, а депутати міськради під час засідання підтримали його. Рішенням Дніпровської міської ради від 19 липня 2023 №196/39  було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою. Відповідні документи особисто надали Сергію Анатолійовичу просто на сесії міськради.

Однак, навіть отримавши всі потрібні папери, пан Риженко, а також адвокат Василь Підлужний, який завзято представляв інтереси цього грошовитого клієнта, не припинили судову суперечку проти міської ради. Яку  – увага! – розпочали  за кілька днів (!) до очікуваного рішення сесії. Водночас усім місцевим депутатам має бути добре відомо, як і скільки часу готується та виноситься на сесію кожне рішення. Це відбувається заздалегідь, про що має добре знати і депутат-”слуга” Сергій Риженко….

Нагадаємо: у позові від міськради вимагається зробити те, що міськрада вже й так зробила (!)  – надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою. До речі, у підсумку навіть Верховний Суд звернув увагу на те, що позов від структури Риженка подано із значним запізненням – були пропущені усі можливі строки, які передбачає законодавство…

Рішення суду першої інстанції восени 2023 р. панове Риженко та Підлужний презентували громадськості як неабияку перемогу.

Однак суд апеляційної інстанції в 2024 р., вивчивши всі обставини, залишив позов закладу Риженка без розгляду. Це рішення підтримав і  Верховний Суд України.

Відповідно, поважна судова інстанція зафіксувала, що жодних “рейдерських дій” щодо землі лікарні, якими постійно лякав громадськість пан Риженко, не було й поготів. Поважній обласній лікарні, її професійному колективу абсолютного нічого не загрожує. 

Тож де-факто усі скандальні заяви Риженка за результатами судового розгляду були визнані маячнею. А радісні повідомлення про нібито “перемогу” від адвоката Підлужного виявилися дуже передчасними…

Вища судова інстанція врешті поставила крапку у питанні із землею та позбавила керівника-депутата Риженка можливості піаритися та зчиняти з цього приводу скандали на пустому місці.

Нагадаємо, як повідомлялося раніьше, влітку 2023 року, після гучних заяв про нібито “рейдерське захоплення” землі, пан Риженко не голосував за пропозицію міського голови Дніпра про передачу цієї справи правоохоронцям.

Категорія: Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: