Сьогодні, 21 травня, Міжнародний день чаю. Віряни вшановують пам’ять святої цариці Олени. До Нового року залишилося 224 дні. 21 травня 2024 року — вівторок. 818-й день війни в Україні. Куди піти у Дніпрі сьогодні, дізнавались журналісти “Нашого Міста”.
Юлія Саніна і The HARDKISS
Юлія Саніна зі спеціальною програмою Special Kiss: головні хіти The HARDKISS у новому звучанні. Special Kiss — це поєднання м’якого звучання рояля, акустичної гітари, перкусії, віолончелі, духових інструментів та соулового вокалу Юлії Саніної. Це камерна лампова атмосфера у невеличких залах, де дуже легко відчувати один одного.
«Ніколи не приховувала, що готова створити ще щось від себе в іншому музичному жанрі. Special Kiss — це як раз моє творче відображення. Це саме той Kiss від The HARDKISS», — розповідає Юлія.
Де і коли: 19:00, у театрі опери та балету, просп. Дмитра Яворницького, 72-А, 690-1790 грн
Виставка “Ріка кричала, вила, як поранений звір”
Проєкт був створений в рамках 5-ї Київської бієнале та вперше представлений в Довженко-Центрі (Київ).
«Нова ітерація символізує подальше життя проєкту та його переміщення вниз по течії Дніпра, в місто, здавна повʼязане з темою річки. Неподалік починаються пороги, які затопило Дніпровське водосховище. Тут жив і працював один з героїв нашої виставки історик Дмитро Яворницький, керівник Дніпробудівської археологічної експедиції та творець україноцентричного козацького образу міста. Як жодна поїздка на будівництво Дніпрогесу у 20-30-ті роки XX століття не оминала Катеринослав-Дніпропетровськ, так і ми не могли оминути нагоди запропонувати нашу оповідь на огляд сучасній дніпровській публіці», — розповідають куратори виставки.
Назва виставки — цитата з роману «Без ґрунту» письменника, що народився у Дніпрі, В. Домонтовича: «Ми стояли на березі і слухали рев збентеженої ріки. Ріка кричала, вила, як поранений звір. З рани кошлатого звіра текла блакитна кров».
В рамках експозиції зібрані роботи режисерів минулого століття — Олександра Довженка, Михаїла Кауфмана, Акселя Лундіна, Дзиґи Вертова, Івана Кавалерідзе, Леоніда Осики, Юлії Солнцевої, Арнольда Кордюма та Євгена Макарова, а також сучасних діячів — Миколи Базаркіна, Олексія Податя, Яреми Малащука та Романа Хімея.
Побачити виставку можна буде до 30 червня. Вхід вільний.
Виставка у Дніпрі створена у співпраці ГО Культура Медіальна, Національного центра Олександра Довженка та Центру візуальної культури, за фінансової підтримки Данського культурного інституту та New Democracy Fund.
Де і коли: у Центрі сучасної культури, Крутогірний узвіз, 21, вхід вільний
Програма “Зоряна колиска: від атомів до життя”
У Всесвіті існує безліч унікальних явищ, про які можна говорити нескінченно. Але, мабуть, найбільше за все у космосі нас цікавлять зорі. Чи це не тому, що ми відчуваємо зв’язок із ними?
В ексклюзивній програмі «Зоряна колиска: від атомів до життя» ми з’ясуємо, які етапи проходить зірка у своїй еволюції, побачимо дивовижні туманності та дізнаємося, що спільного між людьми та зорями.
Де і коли: 18:30, у Планетарії, Крутогірний узвіз, 10, 170-320 грн