Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ У Дніпрі з’явився небезпечний шкідник: як із ним боротися

Яблунева плодожерка – найнебезпечніший сільськогосподарський шкідник, який немилосердно вражає плоди яблуні, сливи, груші та персика. Саме такий шкідливий метелик з’явився в садах Дніпропетровщини. Про це повідомляє «Наше місто».

На півдні області у плодових насадженнях розпочався літ метеликів яблуневої плодожерки. Таку інформацію розповсюдило Головне управління Держпродспоживслужби Дніпропетровської області.

Зазначимо, що саме личинки (гусениці) яблонної плодожерки, що виявляються всередині плодів, в повсякденному мовленні називаються черв’яками, а вражені ними яблука червивими. Чи можливо впоратися з цим метеликом у  власному саду?

Зрозуміло, можна. Для цього й існують отрутохімікати. Але на думку  фахівців, борючись зі шкідливим метеликом у приватному секторі, можна нашкодити і собі.

– Моя думка – на присадибній ділянці площею 4 сотки боротися не потрібно, оскільки витравивши метелика на своїй ділянці, ви не зможете контролювати його на сусідніх, – розповідає Віктор Бригадиренко, доцент кафедри зоології та екології ДНУ. –  Для метелика не проблема з попутним вітром перелетіти на кілометр.  Протравивши дерева на своїй ділянці, садівник отримує велику порцію отрути, труїти потрібно кілька разів. Оскільки ви не професійний агроном із захисту рослин, не гарантія, що ви зможете повністю запобігти відкладенню яєць. Краще подарувати метеликам 25 % врожаю, але не зіпсувати свою печінку і свій імунітет інсектицидами. Це для садівника, у якого 3-8 яблунь. Якщо у вас сад із сотнями дерев для виробництва яблук на продаж – тоді зовсім інша розмова. Тоді можна і потрібно контролювати плодожерку професійно.

Раніше ми писали про те, що  у Дніпропетровській області знайшли рідкісну дику орхідею.

Фото з відкритих джерел

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: