Site icon Наше Місто

Що робити, якщо вкусив собака: рекомендації лікарки з Дніпра

Перша допомога при укусі собаки

Собака — кращий друг людини. Але далеко не всі тварини виховані. Тож прогулянка вулицею, парком чи сквером може легко закінчитися поїздкою в травмпункт. Як надати собі першу допомогу, коли вкусив собака, які наслідки можуть бути від укусу та чи доведеться робити 40 уколів в живіт? Журналісти “Наше місто” поспілкувались з лікаркою з Дніпра та дізналися відповіді на ці питання. 

Укус тварини — це рана з надзвичайно високою ймовірністю інфікування. Серед інфекційних агентів, які можуть потрапити в організм при укусі тварини, є збудники смертельно небезпечних хвороб — сказу та правця. Від правильно та своєчасно наданої першої допомоги може залежати не тільки здоров’я, але й життя постраждалого. 

-Якщо ураження дуже велике, сильна кровотеча, то обов’язково потрібно викликати швидку допомогу, наголосила лікарка одного з медзакладів Дніпра Олена. –  А якщо ураження легкого ступеня – укус або рвана рана, треба обов’язково промити її мильним розчином. Відомо, що в ньому гине вірус сказу. Якщо ми не знаємо, що це була за собака, вона потенційно може бути заражена сказом. Далі рану потрібно обробити антисептиком, або перекисом водню. 

Після чого необхідно якомога швидше звернутись у травматологічний пункт за медичною допомогою або до найближчого лікувально-профілактичного закладу.

-Потрібен огляд хірурга чи травматолога та їх рекомендації. За необхідності буде проведено вакцинацію, – додала пані Олена. 

Якщо це собака, яка має господаря, буде легко визначити, чи є у неї необхідні щеплення. Тварину, що нанесла укус, необхідно ізолювати, встановити за нею нагляд ветеринарним працівником протягом 10 днів.

-Якщо з собакою за цей час нічого не станеться, то загрози зараження сказом немає, – пояснила лакарка. – Якщо ж собака починає себе неадекватно поводити, з’являються клінічні ознаки сказу, потрібно звернутися  до лікаря та з профілактичною метою ввести препарат.   

Якщо є підозра на сказ, слід обов’язково пройти курс антирабічного лікування. Воно може передбачати введення вакцини від сказу. 

– Не йдеться про 40 уколів у живіт. Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: у день звернення до лікаря, а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий та двадцять восьмий дні, – зазначили у МОЗ.

Фото Володимира Федорищева.

Читайте також: Як викликати екстрену медичну допомогу у Дніпрі: покрокова інструкція

Категорія: Важливо, Інтерв'ю, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version