Часто трапляються випадки, коли батькові або матері дитини з інвалідністю відмовляють у безплатному проїзді. Мовляв, безплатно може їхати у транспорті лише та особа, яка зазначена у посвідченні, виданому дитині з інвалідністю для отримання соціальної допомоги від держави. У департаменті правового забезпечення Дніпровської міськради роз’яснили, що це не так. В Україні громадяни, які супроводжують дітей з інвалідністю, мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті. Тобто це може бути, наприклад, старші брат або сестра чи бабуся або дідусь, повідомляє «Наше Місто».
Це право гарантується Законом України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” (ст. 38-1).
Згідно з законом, право на безплатний проїзд мають:
- Діти з інвалідністю.
- Особи з інвалідністю I та II групи.
- Одна людина, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю.
Для підтвердження права на безплатний проїзд необхідно мати:
- Посвідчення дитини з інвалідністю.
- Довідку про інвалідність особи з інвалідністю I або II групи.
- (За наявності) Електронний квиток, який видають на безоплатній основі.
Важливо!
Відмова у безплатному проїзді є порушенням прав людини і може тягнути за собою штраф для водія або кондуктора. За статтею 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.).
У разі порушення права на пільговий проїзд рекомендується звертатися до Державної служби України з безпеки на транспорті або до її територіальних управлінь.
Читайте також: У Дніпрі відключать воду боржникам у трьох районах міста.
Фото: Володимир Федорищев.