Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Де у Дніпрі ховають видатних діячів, Героїв України і Почесних громадян міста

Де у Дніпрі ховають видатних діячів, Героїв України і Почесних громадян міста - Наше Місто

Після Другої світової війни у Дніпрі вирішили утворити Запорізьке кладовище, на якому, зокрема, ховали еліту міста – відомих військових, науковців, політиків, ракетників, діячів культури та мистецтва. Місця їхнього поховання – персоніфікована історія мегаполіса. Журналісти «Наше Місто», з дозволу родичів, побували біля місць спочинку окремих видатних дніпрян, щоб нагадати, чим вони прославили наше місто.

Зараз Запорізьке кладовище є закритим. Тут ховають або за видатні заслуги, або у випадку, якщо тут вже похований близький родич покійного – біля його могили. За словами Станіслава Моісеєнка, головного спеціаліста Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міськради, це кладовище виникло у повоєнні роки у 1957 році.

Серед одних із недавніх поховань – місце спочинку Олександра Дегтярева, ракетника, генерального директора конструкторського бюро «Південне». У 2020 році для того, щоб проводити його в останній шлях, у Дніпро спеціально приїжджав президент України Володимир Зеленський.

Поряд похований Жан Мельников, який останні двадцять років свого життя, до смерті у 2021 році, був художнім керівником театру драми та комедії. На сцені Драмікому він виступав з далекого 1954 року. Поки що на місці останнього спочинку Жана Мельникова немає пам’ятника, свого часу був оголошений збір на меморіал, утім, війна завадила цим планам. Він буде встановлений у майбутньому.

Також на центральній алеї Запорізького кладовища виокремлюється місце поховання видатного вченого, ректора Дніпровського національного університету, що найдовше керував вишем за час його існування – Володимира Моссаковського. За час його ректорства фактично була створена матеріально-технічна база університету, заклад освіти та науки став передовим центром наукових досліджень та виховання молоді. Поміж іншим, Володимир Моссаковський за свої заслуги перед Дніпром отримав звання Почесного громадянина міста. Прикметно, що погруддя на його могилі – авторства іншого Почесного громадянина Дніпра – скульптора Володимира Небоженка.

У міськраді зазначають, що окремі могили в майбутньому візьмуть на облік об’єктів культурної спадщини.

Детальніше – дивіться у нашому сюжеті.

Нагадаємо, раніше ми писали: Ритуальні послуги у Дніпрі: переповнені кладовища, особливості поховання і онлайн-бронювання місць

Читайте також: У Дніпрі на військовому кладовищі поховані поховані понад півтисячі невідомих захисників України.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня, Унікальний Дніпро

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: