Skip to content

У Дніпрі і області оголосили штормове попередження через заморозки

Погода у Дніпрі 5 травня 2024 - Наше Місто

5 травня на сході та північному сході (ймовірно, місцями і в центрі, окрім Вінниччини) можливі заморозки. Штормове попередження першого рівня небезпеки у зв’язку з заморозками оголошене і в Дніпропетровській області, пише «Наше місто» з посиланням на сайт Укргідрометцентру.

Погода у Дніпрі 5 травня 2024 - Наше Місто

Незважаючи на те, що травень традиційно вважається весняним місяцем, іноді погода може підносити неприємні сюрпризи у вигляді заморозків. Ці раптові похолодання, які зазвичай трапляються на початку або в середині травня, можуть завдати значної шкоди сільському господарству, садівництву та виноробству.

Чим небезпечні заморозки для сільського господарства

  • Загибель молодих рослин: Заморозки можуть призвести до загибелі молодих сходів зернових, овочевих та баштанних культур, а також плодових дерев, кущів та ягідників.
  • Пошкодження бутонів та зав’язей: У разі заморозків бутони та зав’язі квітів на плодових деревах та кущах можуть загинути, що призведе до значного зниження врожаю.
  • Зниження якості плодів: Навіть якщо плоди не загинуть від заморозків, їх якість може значно погіршитися.
  • Вплив на ґрунт: Заморозки можуть призвести до утворення ґрунтової кірки, що ускладнить проростання насіння та розвиток кореневої системи рослин.

За попередніми прогнозами, наступна хвиля заморозків буде з 8-го травня. В багатьох областях України загалом похолоднішає.

А у ніч на 9-те та 10-те травня на півночі, заході та в центральних областях ймовірні заморозки.

Прогноз потребує уточнення – уважно стежимо разом за синоптичною ситуацією.

Читайте також: Яка погода буде в Україні на Великдень 2024: синоптикиня дала прогноз.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: