Дніпровський письменник та журналіст Фідель Сухоніс презентував книгу «Приречені на любов». Ця повість народжена повномаштабною війною. Прототипом головної героїні стала бойова медикиня, захисниця Маріуполя Галина Федишин, з якою автор спілкувався по телефону, передає “Наше Місто”.
“Галина розумна, толерантна, щира, віддана справі,який присвятила життя. Нині вона на лікуванні і найперше потребує спокою. Але я майже певен, що колись неодмінно зустрінуся з Галиною Федишин. І як знати,можливо, це стане поштовхом до продовження вже готового твору. Принаймні прототип головної героїні моєї нової художньої повісті “Приречені на любов” на це заслуговує”, – наголошує Фідель Сухоніс.
Галина Федишин до та після полону
Розпочинається книга словами майора поліції Михайла Вершиніна, позивний Кот. Його шлях почався з Правого сектору та АТО, а потім У 2015 році вступив до лав Патрульної поліції Маріуполя, згодом став керівником Головного управління Національної поліції України в Донецькій області. початком повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року став на захист Маріуполя, отримав поранення. 21 вересня 2022 року звільнений з російського полону і сьогодні продовжує службу.
Михайло Вершинін
На презентацію завітали і інші герої стрічки. Так прототипом для образу священника став отець Василь Колодій. Загалом автор наголошує, що ця книга – присвята усім, хто вистояв тоді в Маруполі.
Валентин – один із них. Він народився у Маруполі. І прожив там 32 роки на момент початку повномасштабного вторгнення. Тоді Валентин служив у поліції. І не покинув рідне місто. Саме його ми бачимо на кадрах оскароносної стрічки Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» і на тому самому фото Євгенія Малолєтки, яке отримало пулітцерівську премію.
Фото Євгенія Малолєтки, яке отримало пулітцерівську премію.
Валентин сьогодні живе і працює у Дніпрі. 20 травня 2024 року буде рівно два роки як він без перебільшення виїхав з пекла.
Ще один з тих, про кого варто згадати – волонтер Євген Тузов. Під час повномасштабного вторгнення був організатором та керівником найбільшого сховища у Маріуполі. Займався забезпеченням гуманітарною допомогою жителів Маріуполя. Його діяльність також показана у стрічці “20 днів у Маріуполі”. Він планував та координував роботу декількох бомбосховищ у місті, де надав притулок понад 6 000 маріупольців. 21 березня 2022 року Євген виїхав до Дніпра.
Під час Другої світової війни прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль відмовився від пропозиції одного з міністрів скоротити витрати на культуру заради оборони. “А за що ми тоді воюємо?” – сказав Черчилль. Сьогодні ці слова звучать і в Україні. Бо ми так відчайдушно прагнемо не лише відвоювати села, міста, втрачені домівки, а і зберегти мову і культуру, прапор та пісню. Все те, за що тисячі з нас вже віддали свої життя
Фото Валерій Кравченко
Категорія: Афіша, Відео, Війна, Новини Дніпра
Позначки: Війна, Дніпро, Новини Дніпра, новини культури, Україна Росія війна