Site icon Наше Місто

Дніпровський письменник презентував книгу про захисників Маріуполя

Дніпровський письменник та журналіст Фідель Сухоніс презентував книгу «Приречені на любов». Ця повість народжена повномаштабною війною. Прототипом головної героїні стала бойова медикиня, захисниця Маріуполя Галина Федишин, з якою автор спілкувався по телефону, передає “Наше Місто”.

“Галина розумна, толерантна, щира, віддана справі,який присвятила життя. Нині вона на лікуванні і найперше потребує спокою. Але я майже певен, що колись неодмінно зустрінуся з Галиною Федишин. І як знати,можливо, це стане поштовхом до продовження вже готового твору. Принаймні прототип головної героїні моєї нової художньої повісті “Приречені на любов” на це заслуговує”, – наголошує Фідель Сухоніс.

Галина Федишин до та після полону

Розпочинається книга словами  майора поліції Михайла Вершиніна, позивний Кот. Його шлях почався з Правого сектору та АТО, а потім У 2015 році вступив до лав Патрульної поліції Маріуполя, згодом став керівником Головного управління Національної поліції України в Донецькій області. початком повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року став на захист Маріуполя, отримав поранення. 21 вересня 2022 року звільнений з російського полону і сьогодні продовжує службу.

Михайло Вершинін

На презентацію завітали і інші герої стрічки. Так прототипом для образу священника став отець Василь Колодій. Загалом автор наголошує, що ця книга – присвята усім, хто вистояв тоді в Маруполі.

Валентин –  один із них. Він народився у Маруполі.  І прожив там 32 роки на момент початку повномасштабного вторгнення. Тоді  Валентин служив у поліції. І не покинув рідне місто. Саме його ми бачимо на кадрах оскароносної стрічки  Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» і на тому самому фото Євгенія Малолєтки, яке отримало пулітцерівську премію.

  Фото Євгенія Малолєтки, яке отримало пулітцерівську премію.

Валентин сьогодні живе і працює  у Дніпрі.  20 травня 2024 року буде рівно два роки як він без перебільшення виїхав з пекла.

Ще один з  тих, про кого варто згадати – волонтер Євген Тузов. Під час повномасштабного вторгнення був організатором та керівником найбільшого сховища у Маріуполі. Займався забезпеченням гуманітарною допомогою жителів Маріуполя. Його діяльність також показана у стрічці “20 днів у Маріуполі”. Він планував та координував роботу декількох бомбосховищ у місті, де надав притулок понад 6 000 маріупольців. 21 березня 2022 року Євген виїхав до Дніпра.

Під час Другої світової війни прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль відмовився від пропозиції одного з міністрів скоротити витрати на культуру заради оборони. “А за що ми тоді воюємо?” – сказав Черчилль. Сьогодні ці слова звучать і в Україні. Бо ми так відчайдушно прагнемо не лише відвоювати села, міста, втрачені домівки, а і зберегти мову і культуру, прапор та пісню. Все те, за що тисячі з нас вже віддали свої життя

Фото Валерій Кравченко

Категорія: Афіша, Відео, Війна, Новини Дніпра

Позначки: , , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version