Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Неподалік від Дніпра знайшли середньоазіатську черепаху

 У нашій області мешкає тільки болотна черепаха. Ця рептилія, занесена до Червоної книги Дніпропетровщини, добре всім відома. Але поблизу Дніпра, в околицях Волоського, виявлено середньоазіатську черепаху. Про це повідомляє «Наше місто».

Болотні черепахи дуже люблять грітися на сонці. На суші вони тримаються поблизу водойми, але можуть віддалятися від неї на відстань до півкілометра.

Але яке ж було здивування дніпрян, коли поблизу обласного центра вони виявили екзотичну рептилію. Найімовірніше, черепаху тримали вдома, але потім загубили або випустили в природу.

Чи може чужий для нашого регіону різновид прижитися в незвичних умовах?

– До нашого клімату ця черепаха може пристосуватися, – зазначає Олександр Пономаренко, старший науковий співробітник природного заповідника «Дніпровсько-Орільський». – Питання в тому, чи зможе ця рептилія перезимувати у нас. Якщо знайде притулок, цілком зможе дожити до наступної весни. Але, звісно, продовжити свій рід їй не вдасться.  Небезпеки для болотної черепахи середньоазіатська не становить. Інша справа, червоновуха черепаха, яка в деяких місцях уже стала наш аборигенний різновид.

Зазначимо, що кілька років тому червоновухих рептилій виявили навіть в озері парку Глоби.

Раніше ми писали про те, що в Дніпрі помітили жука з гігантськими вусами.

Фото з відкритих джерел

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: