Skip to content

ОФІЦІЙНО У Дніпрі коштом ЄБРР утеплюють 5 будинків, 2 з яких постраждали від ракетних ударів

У Дніпрі коштом ЄБРР утеплюють 5 будинків, 2 з яких постраждали від ракетних ударів - Наше Місто

Взимку 2023 року мешканці будинку ОСББ “ЯКІР” на вул. Набережна Перемоги, 120 пережили жах ракетного удару по сусідньому будинку № 118. Їхній будинок також зазнав руйнувань: вибиті вікна, тріщини в стінах, пише «Наше місто» з посиланням на прес-службу міськради.

“Страшно було, ніколи не забуду той день”, – ділиться голова ОСББ “ЯКІР” Володимир Шадловський.

Міська влада Дніпра швидко відреагувала: протягом 10 днів після трагедії в будинку замінили всі вікна. Проте з часом з’явилися нові проблеми: через тріщини в стінах у квартирах стало сиро, з’явилася цвіль, а взимку – холодно.

“Температура в квартирах опускалася до 15-17 градусів”, – згадує пан Шадловський.

У Дніпрі коштом ЄБРР утеплюють 5 будинків, 2 з яких постраждали від ракетних ударів - Наше Місто

На щастя, мешканців не покинули. Завдяки програмі з утеплення будинків, що фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку, фасад “ЯКІРа” зараз активно утеплюють.

“Утеплюємо комбіновано: ватою та пінопластом завтовшки 150 мм”, – розповідає старша майстриня підрядної організації Ганна Самарська. – “Мешканці з розумінням ставляться до тимчасових незручностей, адже дуже чекають на результат”.

Утеплення фасаду – це лише другий етап відновлення “ЯКІРа”. До цього вже замінили близько 200 вікон та дверей, відремонтували пошкоджені комунікації.

“Це не єдиний будинок, який ми оновлюємо”, – зазначає начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради Владислав Макарець. – “Цьогоріч також розпочнемо утеплення будинку на вул. Калиновій, 100-А, який постраждав від ракетного удару в 2023 році. Крім того, в планах – роботи на вул. Інженерній, 1, 3 та вул. Квартальній, 35”.

Завдяки спільним зусиллям міської влади, ОСББ та міжнародних партнерів, мешканці “ЯКІРа” отримають не лише оновлений, енергоефективний та комфортний будинок, але й позбудуться проблем з сирістю, холодом та цвіллю.

Утеплення фасаду планують завершити протягом кількох тижнів.

Колір нового фасаду буде подібний до оригінального коралового, але трохи відрізнятиметься.

Програма з утеплення будинків, що фінансується ЄБРР, охоплює декілька багатоквартирних будинків у Дніпрі, в тому числі й ті, які постраждали від російської агресії.

Читайте також: Програму Є Відновлення в Україні планують розширити на тимчасово окуповані території.

Категорія: Війна, Влада, Новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: