Skip to content

Зоряний дощ у квітні 2024: коли відбудеться метеорний потік Ліриди

Зоряний дощ у квітні 2024: коли відбудеться метеорний потік Ліриди

У квітні цього року на нашій планеті люди матимуть можливість спостерігати найстаріший метеорний потік Ліриди, який відомий ще з доісторичних часів. Незважаючи на те, що у 2024 році спостереження може заважати погана погода, така як дощ або хмари, варто спробувати: на піку зорепаду передбачається випад 10-15 метеорів на годину, – пише «Наше Місто» з посиланням на Planetarium Noosphere Dnipro.

Спостерігати Ліриди можна в будь-якій точці планети, але найкращий час та місце для спостережень – після заходу сонця або перед світанком на Північній півкулі Землі. Однак у 2024 році повна місячна фаза збігається з піком зорепаду, а також передбачається дощова погода, що може завадити спостереженням.

Метеорний дощ розпочався 15 квітня і триватиме до 29 квітня, але найбільша активність (10-15 або навіть 20 метеорів на годину) очікується під час піку. Дуже рідко кількість Лірид може сягати 100 метеорів на годину.

Пік метеорного потоку Ліриди спостерігатиметься у ніч з 22 на 23 квітня 2024 року.

Чому зорепади відбуваються в один і той же час кожного року

Це пов’язано з тим, що планета Земля перетинає пиловий слід певної комети або астероїда, рухаючись по своїй орбіті. Наприклад, метеорний потік Гемініди відбувається тоді, коли Земля перетинає слід комети.

Зорі з “хвостом”, які спостерігаються, є твердими уламками та частинками з пилового хвоста комети, що швидко рухаються по орбіті. Попадаючи в верхні шари атмосфери Землі, вони нагріваються від тертя та згоряють, утворюючи сяючий слід на небі.

Джерелом метеорного потоку Лірид є довгоперіодична комета Тетчера, яка обертається навколо Сонця кожні 415 років. Ліриди – найінтенсивніший щорічний метеорний потік, викликаний уламками комети з періодом понад 200 років. Це найдавніший метеорний потік, який відомий людству вже понад 2700 років: перша згадка про нього міститься у китайському літописі з 687 року до н.е.

Фото: Фейсбук-сторінка Planetarium Noosphere Dnipro.

Нагадаємо, раніше ми писали: Як у Дніпрі з’явився фонтан, що грав твори класичної музики. Читайте також: Свідки танення льодовиків: які таємниці зберігають озера Березанівки у Дніпрі

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: