Skip to content

Історія військового, який лікується в унікальному реабілітаційному центрі Дніпра

Історія військового, який лікується в унікальному реабілітаційному центрі Дніпра

Місто Дніпро активно допомагає військовим у реабілітації. 22-річний Ростислав, який до повномасштабного вторгнення служив строкову службу, але був звільнений за станом здоров’я, є одним із тих, хто отримує допомогу. Вже 2 березня, після початку повномасштабної війни, хлопець пішов добровольцем на фронт. Він ніс службу на Херсонському та Донецькому напрямках. За понад 2 роки великої війни отримав численні контузії. Найважче поранення Ростислав отримав трохи більше місяця тому. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на міську владу Дніпра.

«29 лютого, 20:00 – час, який назавжди врізався в мою пам’ять. Саме тоді це сталося. Чотири доби на позиціях без нормального сну. І раптом – кошмар з FPV-дронів окупантів, що скидали боєприпаси. За ними – мінометний обстріл. Ми були змушені весь час ховатися. Згодом знайшли місце, де нас не могли бачити дрони, і я домовився з хлопцями про короткий сон. Але несподівано з’явилися вороги і почали обстрілювати нас з кулеметів. Три кулі влучили в ліву ногу, а праву пробило наскрізь, тримаючись лише на шматку шкіри. На щастя, всі мої хлопці залишилися живі. Чекали на евакуацію, але й тут виникла проблема: автівка, яка мала нас забрати, також потрапила під обстріл. На щастя, ніхто не постраждав, але машина вийшла з ладу», – ділиться Ростислав.

Історія військового, який лікується в унікальному реабілітаційному центрі Дніпра

10-годинна евакуація бійця закінчилася ампутацією ноги, але збереженням життя.

Українські медики стикнулися з жахливим вибором: врятувати одну ногу Ростислава, ризикуючи його життям, або ампутувати її, щоб зберегти хлопця. Звичайно, вони вибрали другий варіант. Після лікування Ростислава направили в унікальний реабілітаційний центр Дніпра, де він перебуває вже тиждень. Найскладніше для нього, як він зізнається, – це подолати фантомні болі, які іноді сягають 9 балів з 10.

Ростислав займається з фізичним терапевтом В’ячеславом. Їхні заняття поділені на два блоки: перша – більш стосується нижньої частини тіла, а друга – спини та рук, адже саме вони прийматимуть велике навантаження у майбутньому.

Ростислав уже чекає на встановлення нових штучних ніг. Хлопець планує зробити все, аби бігати на протезах.

Дніпро залишається найбільшим хабом з порятунку поранених військових, цивільних, ВПО. У міських лікарнях щоденно проводять складні операції, аби зберегти життя тим, хто отримав поранення внаслідок бойових дій. Навантаження на медичних працівників значно збільшилось, але вони стійко тримають свій фронт, аби врятувати кожне життя.

Історія військового, який лікується в унікальному реабілітаційному центрі Дніпра

Раніше ми писали, у Дніпрі у терцентрі до Дня довкілля провели толоку #Дніпро_квітучий.

Категорія: Важливо, Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: