Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Без Пушкіна, Чкалова та Горького: чи підтримують мешканці Дніпра демонтаж радянських та російських пам’ятників (опитування)

Без Пушкіна, Чкалова та Горького: чи підтримують мешканці Дніпра демонтаж радянських та російських пам'ятників (опитування)

Сьогодні у багатьох містах України або ж зносять пам’ятники російської культури та історії, або ж дискутують, що з ними робити. Хтось говорить, що це правильно, бо нині війна і ми маємо повністю очистити наші вулиці від російських символів та всього, що з ними пов’язане. Інші ж кажуть: не треба чіпати пам’ятники, бо, мовляв, це історія. Журналісти “Нашого міста” цікавилися думками дніпрян.

Демонтаж радянських пам’ятників розпочався в Україні ще під час Євромайдану – у 2013-2014 роках. Тоді було розпочато так званий «ленінопад»  – хвилю демонтажів пам’ятників Леніна. Протягом років майже всі пам’ятники більшовицького вождя були ліквідовані. Проте що стосується пам’ятників іншим радянським та російським діячам – роботи з демонтажу досі тривають.

Однак, дехто вважає, що демонтувати такі історичні споруди не потрібно, адже навіть в російських чи радянських пам’ятниках зберігається частинка історії. Тому журналісти опитали перехожих мешканців Дніпра стосовно того, чи потрібно продовжувати демонтаж пам’ятників.

Більшість опитаних кажуть, що у нас є ким замінити старі пам’ятники з радянськими діячами, оскільки в Україні чимало поетів, науковців та громадських діячів, пам’ятники яких можна встановлювати у містах.

«Я вважаю, що радянські пам’ятники залишають погану спадщину, тим паче зараз йде війна через бажання рф відновити радянський союз», – каже дніпрянка Інна.

Але є й респонденти, які виступають за збереження радянських монументів. В чому їх важливість та навіщо потрібно залишити такі пам’ятники на думку дніпрян – дивіться у нашому відео.

Нагадаємо, раніше ми писали, про те, як у Дніпрі охороняються пам’ятки архітектури під час війни.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: