Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Молоді дослідники знають як почистити Всесвіт і дозаправити космічний супутник: найкращі ідеї народжуються у Дніпрі

Найграндіозніші та найфантастичніші проєкти протягом кількох років обговорюються в Дніпрі на хакатонах, організованих ГО “Асоціація Ноосфера” за підтримки космічної агенції NASA. Молоді дослідники пропонують різні креативні проекти. Вони знають, як почистити Всесвіт і дозаправити космічний супутник. Про це повідомляє сайт “Наше місто”.

Сьогодні глобальні проекти освоєння космосу поставлені на паузу. Але творчі змагання майбутніх вчених продовжуються.

– Попри труднощі, пов’язані з війною, ми продовжуємо освітню діяльність і в космічній тематиці для дітей, підлітків та молодих спеціалістів, – зазначає Катерина Логінова, проєктна координаторка ГО “Асоціація Ноосфера”. – У 2023 році провели два змагання з віртуального ракетомоделювання Noosphere Space Games. І, звісно, знову, вже всьоме, ми стали організаторами локального етапу NASA Space Apps Challenge Dnipro. Загалом дніпровський етап хакатону-2023 зібрав 245 учасників із різних міст України, а також з Греції, Литви та Норвегії. Це рекорд!

Фахівці відзначають оригінальність і нестандартність рішень учасників творчих змагань.

Однією з найцікавіших робіт минулих років є проєкт дозаправки космічних супутників, запропонований командою FireWay. Талановитий квінтет (четверо хлопців і дівчина) запропонував універсальний космічний конектор – пристрій, що дає змогу космічним апаратам стикуватися в космосі та забезпечує передачу енергії й елементів палива між ними. Таким чином, конектор збільшить термін експлуатації апаратів і значно знизить вартість космічних місій, зокрема запуску супутників.

– Космічні проєкти – це складно, а запустити щось у космос дорого, – вважає Максим Копистко, член команди-переможця. –  Але доторкнутися до космічних технологій можливо. Більшість техніки, яку ми використовуємо щодня, використовується і в космосі теж. Тому потрібно пробувати щось робити.

Ідею утилізації неземного сміття декілька років тому запропонував дніпровський школяр Кирило Благодаров.

– Апарат запускають у космос, – пояснює юний винахідник. – У нього кілька способів збирання: маніпулятор, мікросупутник, звичайні та іонні лазери, а також гарпун та сітка. Пристрій підлітає до сміття, починає захоплювати його маніпулятором та переносить у відсік. Коли набралося сміття дуже багато, пристрій летить до станції і вивантажує сміття. На борту дві людини екіпажу. Один керує самим кораблем, другий – маніпулятором.

Згодом Кирило хоче стати екологом, щоб зробити планету та її околиці чистішими.

Раніше ми писали про те, що Ботсад ДНУ запрошує на екскурсію та майстер-клас 13 квітня.

Фото із відкритих джерел

Категорія: Новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: