Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Дорожня робітниця з Дніпра розповіла всю правду про свою нежіночу роботу

Дорожня робітниця з Дніпра, інтерв'ю - Наше Місто

Незважаючи на повномасштабну війну, дороги і тротуари у Дніпрі підтримуються у належному стані.

Дорожня робітниця з Дніпра, інтерв'ю - Наше Місто

Так, у 2023 році вдалося відремонтувати понад 700 тис. кв. м зруйнованого покриття. А у цьому році профільні комунальні служби планують тільки до літа зробити поточний ремонт на близько 200 тис. кв. м. Це не враховуючи пішохідні зони та благоустрій дворів. За кожним з квадратних метрів стоїть надважка праця дніпровських комунальників, серед яких, до речі, багато жінок. Чому представниці прекрасної половин людства обирають нежіночу справу, «Наше місто» дізнавалося у дорожньої робітниці Тетяни Требушної.

Дорожня робітниця з Дніпра, інтерв'ю - Наше Місто

Жінці 58 років. 17 з них вона працює в комунальному секторі. Тетяна зізнається, що пішла класти асфальт через скрутне фінансове становище у сім’ї. Думала, що це буде тимчасово. А потім «акліматизувалася» і залишилася.

«Я тривалий час працювала на заводі, потім в охороні. Потім запропонували піти в «УРЕА» «колишнє КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» – ред.). Отак прийшла і залишилася. Хоча робота не те що важка, вона надважка. Як для чоловіків, так і для жінок. Наразі вже оформлюю пенсію. В моїй бригаді працює 5 чоловіків і 3 жінки, усі – приблизно мого віку. Молодь до нас йти не хоче. Кого зарплатня не влаштовує, кого графік, кого фізична робота. Але доведеться. І жінкам, думаю, теж. Бо, наприклад, серед наших співробітників чимало на війні, є загиблі, є поранені, які більше не зможуть асфальтоукладальниками», – розповіла Таня.

Дорожня робітниця з Дніпра, інтерв'ю - Наше Місто

Незважаючи на тривалий робочий день і сильне фізичне навантаження, коли Тетяна Требушна говорить про свою роботу, її лице розквітає посмішкою.

«Ви знаєте, як приємно, коли їду по місту і розумію, що оцю вулицю ми ремонтували і наступну теж!? Що наводили лад на тротуарах на житломасивах Сокіл і Перемога, що у дворах дороги робити на проспекті І. Мазепи. Там взагалі такий жах був! Їдеш і радуєшся – гарно ж зробили! І це ж ми зробили! Звичайно ж приємно, коли машина їде рівно, коли ям у дворі немає, коли люди підходять і щиро дякують», – каже жінка.

Дорожня робітниця з Дніпра, інтерв'ю - Наше Місто

Дорожня робітниця на наочному прикладі показала, як проходить її день.

«Сьогодні ми ремонтуємо тротуари на житломасиві Сокіл. Зараз проводимо підготовчі роботи. Зняли старе покриття, потім засиплемо щебнем, прикатаємо. Далі вже асфальтоукладальник безпосередньо буде робити нове покриття», – розповіла Тетяна.

Дорожня робітниця з Дніпра, інтерв'ю - Наше Місто

Завершуючи розмову, жінка говорить, що Дніпро – найгарніше в Україні місто, і, незважаючи на усі складнощі своєї роботи, вона пишається, що у цьому є хоч і невеличка, але і її заслуга.

Дорожня робітниця з Дніпра, інтерв'ю - Наше Місто

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі у центрі соціальної допомоги фокстер’єр працює психологом.

Фото: Валерій Кравченко.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: