Skip to content

ОФІЦІЙНО Рятувальники отримали унікальну пожежну драбину від влади Дніпра

Михайло Чернов

Рятувальники отримали унікальну пожежну драбину від влади Дніпра

Цікавий факт: 8 квітня вважається днем народження пожежної драбини. Цього дня у  далекому 1766 р. в тодішні Північний Америці було запатентовано цей важливий винахід, нагадує “Наше місто”.

В арсеналі дніпровських рятувальників нещодавно з’явилася унікальна пожежна драбина довжиною 60 метрів, яку надала міська рада Дніпра. Драбину виготовили у Німеччині спеціально для екстрених служб нашого міста. Це –  одна з найдовших пожежних драбин у країні, яку можна використовувати для ліквідації пожеж та порятунку людей у багатоповерхових будівлях. Фахівці ДСНС вже провели заняття та практично освоїли пристрій. 

Начальник пожежно-рятувальної частини  Олексій Зуй

– Така пожежна драбина – єдина на всю Україну, добре, що вона надійшла саме до нашого підрозділу, – зазначає начальник пожежно-рятувальної частини  Олексій Зуй. – Драбину можна застосовувати для евакуації людей з верхніх поверхів висотних будинків – вона дістає майже до 17 поверху. Пристрій має спеціальний пожежний ліфт, в якому можуть розміститися до 4 осіб для швидкої евакуації з висоти. 

На щастя, станом на зараз драбина ще не використовувалась – в Дніпрі екстрених ситуацій такої складності не траплялося. Втім у рятувальників завжди дуже багато важливої роботи, особливо – з настанням весни:

Унікальна пожежна драбина від міської влади Дніпра

– Усі пожежні підрозділи Дніпра щодня здійснюють близько 30 виїздів  на виклики. Загалом з 8 березня по 8 квітня рятувальники здійснили 868 виїздів, – зазначає Олексій Зуй.

Навесні дуже частими є підпали сухої трави. Рятувальники закликають усіх мешканців не робити цього, адже підпалена суха трава, очерет та ін. можуть призвести до страшних наслідків: знищення рослинності, птахів та тварин, пошкодження господарських будівель та житла, а то й до загибелі людей

– Люди нехтують правилами пожежної безпеки, випалюють сухостій. Це дуже відволікає рятувальників, особливо зараз, у воєнний час. Однак ми завжди відреагуємо на такі випадки та впораємося з поставленими завданнями, –  підкреслив  начальник пожежно-рятувальної частини Олексій Зуй.

Вкрай напружена та важлива для громади робота рятувальників завжди отримує підтримку з боку міської влади Дніпра. Приміром, у 2023 році з міського бюджету у вигляді субвенції виділено 1,38 млн грн 8-му Державному пожежно-рятувальному загону ДСНС. Ці кошти спрямовані на придбання паливно-мастильних матеріалів, розповів заступник директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту міської ради Дмитро Редька.

Дмитро Редька, заступник директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту міської ради

Головному управлінню ДСНС міська влада надала допомогу у розмірі майже 3 млн грн. Ці кошти спрямовані на закупівлю оснащення для водолазно-рятувальної групи ДСНС. Зокрема, для рятувальників придбано 10 гідрокостюмів (5 виробів сухого та 5 – мокрого типу).
 
Фото Володимира Федорищева

Категорія: Влада, Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: