Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ ОФІЦІЙНО У Дніпрі на вул. Інженерній за європейські гроші утеплюють житлові будинки

Програма енергозбереження стартувала в Дніпрі кілька років тому. На жаль, велика війна пригальмувала реалізацію масштабного проєкту. Навесні 2024 року в місті відновилися роботи з утеплення фасаду будинку на Інженерній, 1. Це тільки початок! У найближчому майбутньому приступлять до аналогічних робіт в інших районах міста. Про це повідомляє сайт “Наше місто”.

Необхідність в утепленні фасадів очевидна.  Побудовані ще понад півстоліття житлові будинки не були розраховані на енергоефективність. У зимову холоднечу дніпряни сповна відчули недопрацювання радянських будівельників.

– Починаючи з 1956 року, коли наш будинок був побудований, багато років у ньому нічого не робили, – розповідає Тетяна Суворова, заступник голови ОСББ “Інженерна,1”. – Ситуація змінилася після 2016-го, коли ми організували ОСББ і стали активно співпрацювати з міською владою за програмою співфінансування. Зараз утеплюють фасад будинку за гроші європейського банку. Звісно, за свої кошти такий масштаб робіт ми б не подужали. А утеплити будинок, у якому 98 квартир, необхідно, оскільки взимку в деяких приміщеннях температура не перевищує 18 градусів. Холодно!

Погода сприяє будівельним роботам і завершити їх планується до початку осені.

Програма “Велика термомодернізація” почала реалізовуватися до повномасштабного вторгнення, – каже Владислав Макарець, начальник відділу з організаційної роботи департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради. – Будинок на Інженерній, 1 у цій програмі. Роботи в ньому з утеплення фасаду, капітального ремонту покрівлі та горища профінансував Європейський банк реконструкції та розвитку.  Питання енергозбереження сьогодні дуже важливе, оскільки ворог продовжує знищувати міську інфраструктуру. До кінця літа плануємо завершити роботи з утеплення фасаду.

  Уже в найближчому майбутньому розпочнуться підготовчі роботи з утеплення будинку на Інженерній, 4. Утеплять фасади ще кількох будинків.

– Цього року ухвалено рішення про утеплення 13 будинків на вулиці Інженерній, на проспектах Калнишевського та Слобожанському, – зазначає Тетяна Редько, заступниця директора департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради. – Програма з енергоефективності ухвалена ще у 2016 році і до повномасштабного вторгнення ми утеплили понад 30 будинків. На жаль, протягом двох років капітальні видатки не фінансувалися і з цього року почалося фінансування, що не може не радувати. Це поліпшення житлових умов мешканців, зниження використання природного газу при опаленні.

Така ситуація днепрян, безумовно, тішить, про що вони кажуть журналістам.

– Живу в домі на Інженерній, 4 понад 40 років, а утеплення у нас ніколи не робили. Звичайно, добре, що  зроблять. Взимку тепло буде, – каже місцева мешканка Тетяна Іванівна.

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі тривають ремонтні роботи на трамвайному переїзді по вул. 152-ї дивізії.

Фото Володимира Федорищева

Категорія: Важливо, Влада, ЖКГ, Новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: