Skip to content

Як працює одне з найкраще оснащених відділень лікарні швидкої допомоги Дніпра (відео)

Как работает одно из лучших оснащенных отделений больницы скорой помощи Днепра (видео)

У Дніпрі працює клінічна лікарня швидкої медичної допомоги. Тут 24/7 рятують життя людей. Одне з найважливіших відділень – анестезіології та інтенсивної терапії. Сюди потрапляють пацієнти з порушенням функцій життєво важливих органів. За допомогою сучасного обладнання та професіоналізму лікарів – висококваліфікованих анестезіологів, пацієнти отримують необхідну допомогу, яка надає можливість для швидкого одужання та продовження повноцінного життя. Як працює відділення, – розповість «Наше Місто» з посиланням на ДніпроТБ.

Анестезіологія – надважлива галузь медицини. А анестезіолог – не лише лікар, який дає наркоз. Він – фахівець, який знає, як підтримувати життєво важливі функції організму під час хірургічного втручання, а також рятувати життя людей, коли ці функції порушені. Медична команда у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії несе на собі велику відповідальність за життя пацієнтів зі складними хворобами. Завідувач цього відділення – Станіслав Болтянський, Заслужений лікар України, головний позаштатний анестезіолог Дніпра.

Він розповідає, що така важлива спеціальність ділиться на дві частини: це анестезіологія – те, що лікарі роблять в операційній, та інтенсивна терапія. Як до прикладу, хоч лікуванням печінки займається лікар-гепатолог. Тяжкі ураження печінки – це до анестезіолога.

Пан Станіслав за час своєї практики стикався з чималою кількістю унікальних випадків. Тут у Дніпрі було проведено унікальну тромболітичну терапію у пацієнта зі складною хворобою тромбозу судин внутрішніх органів. Тромболізис – це ін’єкційна процедура, яку проводять для розчинення тромбів. Складність її полягає у тому, що вона може викликати внутрішню кровотечу.

На щастя, операція пройшла успішно і тільки після цього медики зацікавилися, скільки всього у світі було проведено таких операцій. Та й виявилося, що на той момент у світі було виконано до 100 спроб проведення відповідного методу лікування. Станіслав Болтянський ділиться – на щастя, людина, якій у Дніпрі провели цю унікальну операцію й станом на зараз почуває себе добре.

На допомогу професіоналам приходять сучасні технології. У сучасній медичній практиці рівновага між обладнанням та кваліфікованим персоналом є невід’ємною умовою для успішного лікування та діагностики. Досвідчені фахівці використовують інноваційне обладнання, забезпечуючи пацієнтам найкращу можливу допомогу.

За словами Станіслава Болтянського, обладнання у відділенні – на вищому рівні.

«Одного разу приїхав професор з США. Ми йому показали технології, які монітори, як ми все закладували. Ми створили тут не просто окремі види обладнання, а облаштували так, аби все працювало як одна повноцінна система. А він відповів, що у їхніх закладах також намагаються саме так вибудовувати. Мені дуже сподобалося, я був задоволений», – ділиться завідувач відділення.

Лікар також розповідає, що лише два з половиною тижні тому відбувся унікальний випадок – пацієнт зі Збройних Сил України потрапив до відділення. Його стан вимагав негайного та комплексного лікування. Побачивши комп’ютерну томографію пацієнта, лікарі були здивовані.

«Таке КТ я бачив вперше. Я показав своїм колегам, професору Клигуненко, вона теж не бачила такого КТ. Але завдяки у тому числі моніторингу, правильному підходу з діалізом, гемофільтрацією, ми знали скільки відбирати, з якою швидкістю, це ж не просто ввімкнути штучну нирку та прибрати зайві шлаки. У тій ситуації у нас була можливість знати скільки, з яким темпом, як швидко. Завдяки цьому хлопець через 2 доби вже був виписаний. Це дуже приємно було, тому що там спрацювали технології та своєчасність дій», – розповідає пан Станіслав.

Так, сучасні технології у поєднанні з професіоналізмом медиків дозволили зробити все те, що потрібно було пацієнту задля забезпечення максимального шансу на одужання.

Фото: ДніпроТБ.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі працює унікальний реперфузійний центр, де 24/7 рятують пацієнтів з інфарктом міокарда.

Читайте також: Інфаркт в 30-40 років – вже не рідкість: де у Дніпрі отримати допомогу.

Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: