Skip to content

У Дніпрі відбувся благодійний показ вистави «Біла пошесть»

У Дніпрі відбувся благодійний показ вистави «Біла пошесть»

У Дніпрі традиційно збирати на допомогу ЗСУ. 27 березня у місті відбувся благодійний показ вистави «Біла пошесть» від Дніпровського драматичного молодіжного театру «Віримо». Про це повідомляє «Наше Місто» з посиланням на прес-службу міськради.

Один з гостей благодійної вистави дніпрянин Станіслав. Він поділився, що його зацікавила тема пандемії та війни, яка була написана у п’єсі майже 90 років тому і те, як це відображено у сучасності.

«Зацікавила актуальна тема про пандемію та війну. Ба більше, написана ця п’єса ще у 1937 році. І мені стало цікаво подивитися, як це буде в наш час. Запросили на цей благодійний показ друзі», — сказав хлопець.

У Дніпрі відбувся благодійний показ вистави «Біла пошесть»

Вистава зібрала повну залу у Дніпропетровській філармонії ім. Л. Когана. Вона розповідала про світ, охоплений панікою через відсутність ліків та вакцин, а також про вірус, який вражав людей старше 45 років. Проте, голова однієї могутньої держави зосереджений тільки на тому, як використати цей хаос для воєнних дій та захоплення нових територій. На сцені було показано історію геніального вченого, доктора Галена, який розробив ліки від смертельної хвороби, але поставив перед людством одну умову перед тим, як зупинити епідемію.

Директор та художній керівник театру Володимир Петренко підкреслив, що деталі залишаються секретом, оскільки важливо подивитися саму виставу.

У Дніпрі відбувся благодійний показ вистави «Біла пошесть»

«Біла пошесть» від «Віримо» уже збирала повні зали у Дніпрі та Чернівцях. Готувались до показів приблизно рік.

Володимир Петренко також зазначив, що п’єса була задумана ще під час пандемії, але прем’єра відбулася у 2024 році. Вистава була зроблена за п’єсою Карела Чапека без будь-яких змін.

Всі кошти від проданих квитків йдуть на допомогу Силам оборони. Наразі театр планує привезти виставу до Відня та Праги.

Заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, Євген Хорошилов, відзначив влучну гру акторів, декорації і актуальність п’єси у зв’язку з сучасними українськими подіями. Він також підкреслив важливість підтримки України в Європі через такі ініціативи.

У Дніпрі відбувся благодійний показ вистави «Біла пошесть»

Благодійний показ вистави приніс близько двохсот тисяч гривень на підтримку Сил оборони.

Окрім того, до Міжнародного дня театру нагородили дніпровських акторів театрів.

«У Дніпрі  працює  8 театрів. Чотири з них — міські. Щороку вручаємо мистецькі премії. Цьогоріч розмір премії виріс і сягає 10 тисяч гривень. Це премія для актрис, акторів, режисерів та художників-постановників», — підсумував Євген Хорошилов.

У Дніпрі відбувся благодійний показ вистави «Біла пошесть»

Почесними грамотами Дніпровської міської ради нагородили 15 акторів, а десятьом — вручили подяки міського голови Дніпра Бориса Філатова.

Фото: прес-служба Дніпровської міськорї ради.

Раніше ми писали, актори театру «Віримо!» зібрали майже 15 тис. грн на ремонт пологового будинку у Дніпрі, в який влучила ракета.

Категорія: Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: