З приходом весни парки Дніпра оживають, готуючись у новому сезоні прийняти тисячі відвідувачів. Вже з дня на день вибухнуть яскравими барвами оновлені локації та улюблені містянами так звані інста-зони. Як у Дніпрі готують парки до нового сезону з’ясовував кореспондент “Нашого міста”.
У цьому сезоні дніпрян знову будуть радувати яскраві тюльпани. Вони вже добре зійшли, наприклад, на оглядовому майданчику у парку Шевченка вони вже сягнули більше 10 см, каже Любов Чадіна, начальниця служби благоустрою та утримання зелених зон КП «Міська інфраструктура» ДМР.
Можливо, розміри квіток тюльпанів будуть трохи меншими, ніж минулого року, адже це багаторічні рослини й з кожним роком вони можуть змінювати розмір квітки.
Також цього року додалися дві нові локації з тюльпанами – на центральній алеї у парку “Зелений Гай”, там вони теж вже зійшли. Нова локація у сквері Івана Старова на центральній клумбі, – додає Любов Чадіна.
КП «Міська інфраструктура» Дніпровської міськради доглядає за 23 зонами відпочинку на території Дніпра, серед яких парки та сквери.
Миють перила та чистять схили
У парку “Зелений Гай”, який був переданий на баланс КП “Міська інфраструктура” Дніпровської міськради у 2016 році, до нового сезону полагодили лавочки, комунальники чистять схили й навіть миють перила. А 7 років тому ця територія була у занедбаному стані – засмічена та заросла.
Через тиждень ви не впізнаєте цієї території – тут все розчистять, каже Олексій Тесля, директор КП “Міська інфраструктура” ДМР, показуючи на засмічений схил паркової зони, який розташований майже у дворі житлової висотки. За його словами, раніше такий вигляд мав увесь парк – до 2016 року цю територію чотири десятиріччя ніхто не доглядав, її використовували, як стихійний смітник.
“Зелений Гай” – це приблизно 32 гектари землі, а разом зі схилами парку – приблизно 48 гектарів, – розповідає Олексій Тесля. – Протягом семи років ми утримуємо цей об’єкт і очистили вже приблизно 85% парку. Ми вивезли багато будівельного сміття, провели санітарну обрізку дерев, засадили територію молодими саджанцями, а також почали висаджувати тут хвойні дерева. Сьогодні “Зелений Гай” вважається одним з найкращих парків Дніпра, але роботи в ньому ще багато.
Мешканці Дніпра дуже люблять гуляти центральною алеєю цього парку, яка була капітально відремонтована у період 2017-2019 років. Упродовж алеї багато цікавих локацій, де гуляють дорослі та діти.
Ще кілька днів й на газонах парку буде вже добре видно першоцвіти. Біля дитячого майданчика за парком динозаврів з’явилися нові туї та ялини. А біля входу у парк комунальники наводять лад на клумбі, де незабаром розквітнуть гортензії.
Такі самі роботи зараз проводять у всіх парках та скверах Дніпра. Наприклад, у сквері на житловому масиві “Західний” комунальники прибирають сміття, обробляють від шкідників кущі троянд та готуються демонтувати для ремонту альтанку. Це місце відпочинку хоч й улюблене у місцевих жителів, але постраждало від рук вандалів.
– Будуть демонтовані дерев’яні елементи, а ремонт металевих частин виконають на місці. Альтанку полагодять і вона знову буде служити відвідувачам скверу, – пояснює Любов Чадіна, начальниця служби благоустрою та утримання зелених зон КП «Міська інфраструктура» ДМР.
Нова зелена локація
До теплого сезону оновлена й інша улюблена зона відпочинку дніпрян – парк ім. Шевченка. На оглядовому майданчику з’явилася нова зелена ділянка. Вона розташована поруч з великою ділянкою, де незабаром розквітнуть тюльпани і ця територія перетвориться у справжню інста-зону.
Минулого року у парку Шевченка відновили сходини, парапет, висадили локацію гортензій з боку Агроуніверситету, а також біля центральної колонади – нову аромаклумбу з лаванди, тим’яну, розмарину, – розповідає Любов Чадіна. – Ці квіти дуже гарно цвітуть. Але потрібен час, щоб ці рослини надбали свої декоративні властивості. Треба трохи зачекати, процес вже йде.
Також вона додає, що на Монастирському острові висадили сосни.
Ці сосни дуже маленькі, сподіваємось, що вони приживуться. Також тривають роботи з благоустрою території – ремонтуємо лавки та урни, – каже Чадіна.
Магнолії та сакури Дніпра
Ось- ось у Дніпрі зацвіте магнолія. Особливо гарні кущі цієї рослини на площі Успенській та у сквері Прибережному. А слідом розквітне сакура. Це неймовірна краса, помилуватися якою можна буде на різних локаціях Дніпра.
Де у Дніпрі спостерігати весняне цвітіння
- Магнолії – площа Успенська, сквер “Прибережний”, сквер Героїв, Ботанічний сад ДНУ, ж/м “Сонячний”.
- Сакури – сквер Усачова, площа Успенська, парк ім.Шевченка, парк Глоби, алея сакур на території університету науки та технологій, сквер “Прибережний”, сквер на вул. Академіка Янгеля, Новокодацький парк, сквер Героїв та Ботанічний сад ДНУ.
- Слива Пісарді (дерева з ніжними рожевими квітами, які багато людей плутають з сакурами) – парк Глоби, парк Шевченка, алея по вул.Моніторній.
- Бузок – парк Шевченка, Монастирський острів, Ботанічний сад ДНУ, площа Соборна.
- Тюльпани – сквер Героїв, парк Шевченка, вул. Набережна Перемоги, парк “Зелений Гай”, ж/м “Сонячний”, парк Глоби, парк Писаржевського
- Гортензії – парк Шевченка, парк “Зелений Гай”.
Будуть квітнути все літо
Попри війну, у парках Дніпра фахівці намагаються підтримувати циклічність цвітіння квітів, щоб воно тривало увесь теплий сезон. Планується, що влітку у парках Шевченка, Глоби, Богдана Хмельницького та скверах Амурський парк, Володі Дубініна знову з’являться клумби з польових квітів, які тішили очі дніпрян минулого року. На клумбах були висаджені мікси з однорічних та багаторічних рослин.
– Війна внесла свої корективи, тому ми не можемо висаджувати квіти у повному обсязі так, як нам хотілося б, – пояснює Любов Чадіна. – Зараз ми проводимо посів однорічних рослин, використовуючи насіння минулого року, яке ми самі зібрали. Таким чином ми економимо бюджет нашого міста. Закупити саджанці рослин – це дуже дорого й на даний час немає фінансування, але ми все ж таки знаходимо вихід з даної ситуації, щоб клумби Дніпра не були просто чорною землею.
Де дніпрян чекають понад сім десятків павичів
Одна з улюблених зон відпочинку дніпрян, яхт-клуб “Січ”, відомий не лише мальовничим розташуванням на березі Дніпра, але й своїми яскравими мешканцями – павичами. Ці величні птахи з розкішним пір’ям вже давно стали візитівкою клубу та улюбленцями гостей.
У цьому сезоні на території цієї зони відпочинку налічується понад сім десятків цих птахів. Вони вільно пересуваються територією, не боячись людей. Павичі охоче позують для фото, а їхнє блискуче пір’я стає справжньою окрасою будь-якого кадру.
У нас територія парку велика, павичі вільно пересуваються. Буває, навіть на гребний канал перелітають. Було у нас, що лисиці повадилися полювати на наших птахів, але останнім часом з цим все добре. Охорона парку стежить за порядком, годує птахів, – каже В’ячеслав Дідик, власник парку Яхт-клуб Січ.
Зараз у “Січі” спостерігається справжнє шоу хвостів. Павичі охоче демонструють своє оновлене розкішне пір’я. Цьому передував сезон, коли вони були зовсім без хвостів – з кінця літа до лютого.
Павичі щороку починають скидати хвости наприкінці липня – одразу після шлюбного періоду, коли пави вже вивели пташенят, – розповідає В’ячеслав Дідик. – А вже у лютому у павичів починають відростати нові хвости – якраз до нового сезону. Зараз у них вже почався шлюбний період.Чим доросліше павич, тим він гарніший. Він, як жінка, демонструє свою красу.
Казкові павичі з “Січі” навіть допомагають розповідати історію України через вишитий орнамент. Ці птахи з’явилися на вишитих сукнях відомої дніпровської дизайнерки Вікторії Дідик, дружини власника парку яхт-клуб “Січ”.
Павич – жар-птиця, що несе в собі сонячну енергію. Ця поважна пташка уособлює сімейне щастя та благополуччя, – каже дизайнерка.
Цікаві факти про павичів
- Пір’я павичів не блискучі самі по собі: блиск їм надають мікроскопічні структури, які заломлюють світло.
- Павичі розкривають хвости не лише для залучення самок: таким чином вони також позначають свою територію та кидають виклик суперникам.
- “Очі” на хвості павича – це насправді темні плями: вони контрастують з яскравими пір’ям і роблять хвіст ще більш вражаючим.
- Павичі можуть бігати зі швидкістю до 30 км/год: це робить їх досить швидкими хижаками.
- Павичі – це дуже соціальні птахи: вони живуть групами до 100 особин.
- Павичі їдять змій: вони не бояться отруйних змій і можуть легко їх здолати.
- Павичі – це символ краси та багатства: їх зображення можна знайти у багатьох культурах світу.
- Існує близько 30 видів павичів: вони живуть у тропічних та субтропічних лісах на всіх континентах, окрім Антарктиди.
- Павичі можуть жити до 20 років: у дикій природі їхнє життя зазвичай коротше через хижаків та хвороби.
- Найдовше перо павича може сягати 1,5 метрів: воно виростає на хвості самця.
Нагадаємо, раніше ми писали, чи прибирають господарі за своїми собаками у парках Дніпра.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня, Унікальний Дніпро
Позначки: Головне, Дніпро, Новини Дніпра, Парк Глоби, Парк Зелений Гай, Парк Писаржевського, Парк Шевченка