Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Хто з дніпровських акторів став на захист України

Серед дніпровських акторів э чимало тих, хто зараз захищають нас і не думають про те, що створені не для війни, а для сцени або кінокамери. Про це повідомляє “Наше місто“. У Міжнародний день театру згадаємо про деяких з них.

Леонід Русаков працює у Дніпровському академічному театрі драми та комедії. Його можна побачити у виставах «Всупереч», «Барбер-шоу» та інших. Разом з тим починаючи з 2014 року він займається волонтерством.  На початку великої війни Леонід з колегами створив студію театру та кіно «Альфа», де і зараз викладає акторську майстерність та сценічну мову переселенцям та дніпрянам. Серед інших туди прийшла дівчинка Катерина, вона приїхала з Харкова. Зараз це його кохана дівчина. Згодом Леонід та Катерина започаткували благодійний фонд «Гарнізон». Він має декілька напрямків роботи. Це те, що його учасники виготовляють власними силами: маскувальні сітки, кікімори, одяг для військових і таке інше. Є ще інший вид допомоги – це збір того, що необхідне на фронті. Засоби гігієни, продукти харчування, тактична амуніція. Леонід разом зі своїми помічниками неодноразово відвозили все необхідне у гарячі точки у Донецьку та Харківську області.  

Актор театру та кіно Яків Ткаченко відомий глядачам по фільмах  «Червоний», «Безславні кріпаки» та «Припутні». За роботу в останньому у 2018 році був номінований на кінопремію «Золота дзиґа» як найкращий актор другого плану. У фільмі «Довбуш», який став справжньою кіноподією 2023 року, він зіграв опришка Івана Сабата.  А ще Яків Ткаченко багато років працював у дніпровських театрах, найдовше – у Дніпровському академічному театрі драми та комедії. Ті, хто бачив легендарну виставу «Мир дому твоєму», точно пам’ятають його Перчика. Після початку повномасштабного вторгнення рф, не маючи військового досвіду, Яків Ткаченко вступив до територіальної оборони Дніпра. Він воював в складі ЗСУ на Донецькому напрямку. Отримав звання молодшого сержанта, згодом став головним сержантом взводу та виконуючим обов’язки командира взводу.  Яків був двічі  поранений, демобілізувався. Зараз він мешкає у Дніпрі, іноді бере участь у кінозйомках.

 Вже більше 10 років  життя актора Сергія Клименка пов’язане з театром «Віримо!». Він вважає для себе цікавими будь-які ролі  – у «Фантазіях Фарятьєва», «По дорозі в…»,  «На краю світу», «Однокласники». Незабаром після 24 лютого 2022 року він прийшов до військкомату чесно сказав: «Я нічого не вмію та боюся до всирачки.  Але якщо треба – я тут». Сергія відправили до військової охорони та оборони об’єктів.  Виконував завдання в Дніпропетровській області. У тому підрозділі актор вперше познайомився зі зброєю, опанував певні військові навички. Згодом Сергій дізнався про збір підрозділу з тих, хто може застосувати свої навички з мирного життя у бойових умовах. Командування зацікавилось його знаннями айтівця. Так він потрапив у зону бойових дій на Донеччині. Попри те, що він актор – людина з тонкою душевною організацією. Яка зовсім не створена для війни.  

Фото з архіву акторів.

Категорія: Важливо, Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: