Site icon Наше Місто

В Україні змінилися правила оформлення та отримання спадщини

В Украине изменились правила оформления и получения наследства

В Україні у 2024 році змінилися правила оформлення спадщини. Наприкінці січня набрали чинності два закони, які стосуються унормування правовідносин під час воєнного стану. Що тепер потрібно знати українцям, – розповість «Наше Місто» з посиланням на Міністерство юстиції.

Згідно з повідомленням Міністерства юстиції, з 30 січня 2024 року набули чинності два закони, що вносять зміни у процедуру відкриття та оформлення спадщини:

Зміни у спадкуванні пов’язані з урегулюванням правовідносин у час воєнного стану. Законами внесено поправки до Цивільного кодексу України та Закону “Про нотаріат”.

Місце відкриття спадщини

Основні зміни стосуються статті 1221 Цивільного Кодексу України, яка визначає місце відкриття спадщини.

Згідно з оновленою редакцією статті 1221 Цивільного Кодексу України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. У випадку невідомості останнього місця проживання спадкодавця, місцем відкриття спадщини вважатиметься місцезнаходження або нерухомого майна, або, відсутності нерухомого майна, – місцезнаходження основної частини рухомого майна.

У випадку, коли спадкодавець проживав за кордоном, місце відкриття спадщини визначається згідно з Законом “Про міжнародне приватне право”.

Якщо смерть настала на непідконтрольній території України

Оновлене законодавство передбачає спеціальні правила для оформлення спадкових прав у період воєнного стану:

1. У період воєнного стану, а також протягом 6 місяців після його завершення/скасування, ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса в Україні, незалежно від місця відкриття спадщини.

Це правило діє, якщо:

2. Якщо спадщина відкрилась на окупованих територіях, або якщо спадкова справа була заведена до 23.03.2023 року не за місцем відкриття спадщини, то нотаріальні дії щодо спадщини та спільного майна подружжя (колишнього подружжя) в рамках спадкової справи вчиняються за місцем подання першої заяви про спадщину. Якщо ж перша заява про спадщину подана з окупованих територій, то відповідні нотаріальні дії вчиняються за місцем подання першої заяви про видачу свідоцтва про спадщину, якщо воно не знаходиться на окупованих територіях.

Особливості обчислення строків при спадкуванні під час воєнного стану

В умовах воєнного стану в Україні діють нові правила щодо обчислення строків, пов’язаних зі спадкуванням. Ці правила актуальні протягом дії воєнного стану та протягом двох років після його завершення або скасування. Зміни стосуються:

Окрім того, є важливі нюанси спадкування:

Суд може поновити строк для прийняття спадщини: якщо визнає, що поважні причини завадили спадкоємцю вчасно скористатися своїм правом.

Нагадаємо, раніше ми писали: Допомога ВПО у Дніпрі: кому потрібно звернутися із заявою для продовження виплат.

Читайте також: Грошова допомога для пенсіонерів: як отримати виплати від ООН у Дніпрі та області.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version