Skip to content

В Україні можна буде побачити рідкісне полярне сяйво: коли відбудеться унікальне явище

В Украине можно будет увидеть редкое полярное сияние: когда произойдет уникальное явление

В Україні невдовзі можна буде спостерігати рідкісне полярне сяйво. Його передбачали на період від вчорашньої до сьогоднішньої ночі. Чи зможуть українці сьогодні спостерігати за унікальним природним явищем, – розповість «Наше Місто».

За інформацією вчених, північне сяйво в Україні можна буде побачити до 23:00 годин вівторка, 26 березня. За словами експертів, в цей період наша планета потрапить під вплив магнітної бурі, яка оцінюється за потужністю рівня G3. Тому через космічний шторм у наших широтах можна буде спостерігати полярне сяйво, яке також широко відоме як північне.

Вчений Володимир Кажанов на своїй Фейсбук-сторінці дав поради, за якими можна з більшою ймовірністю побачити унікальне явище.

«Дивитись треба в північну сторону неба. Якщо є можливість, знайдіть місце для спостереження, без світлового забруднення, подалі від ліхтарів вуличного освітлення і високих дерев чи будинків. Бажано, що б був вид на обрій. Якщо не бачите очима, спробуйте зробити фото смартфоном», – розповідає він.

Чому відбувається північне сяйво

Під час магнітних бур сонячні викиди в космос висилають велику кількость заряджених частинок. При досягненні цих частинок магнітосфери Землі, вони взаємодіють з атмосферою, що призводить до випромінювання світла, відомого як північне сяйво. Це явище найчастіше спостерігається в районах, що найближче до полюсів, наприклад, у північних регіонах Європи, Америки та Канади.

Нагадаємо, раніше ми писали: Коридор затемнень розпочинається 25 березня: що треба знати дніпрянам.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: