Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Двісті щасливих історій за рік: як “Зооконтроль” повертає власникам загубишок

Михайло Чернов

В Дніпрі профільне міське КП “Зооконтроль” надає велику допомогу дніпрянам – власникам домашніх улюбленців. Фахівці комунального підприємства знаходять песиків та котиків, які можуть випадково загубитися на вулицях міста, лікують, утримують та дбають про домашніх тваринок та шукають їхніх власників, аби повернути улюбленців до звичного дому.У наш тривожний воєнний час таких випадків, коли домашні улюбленці можуть втекти та загубитися, на жаль, стає все більше. Приміром, чотирилапі друзі також дуже нервують через постійні сирени у разі обстрілів, тож можуть злякатися та побігти світ за очі….

Чипування та реєстрація улюбленця – і власника знайдуть швидко 

Визначити господаря зареєстрованого домашнього улюбленця можна за лічені хвилини, зазначають фахівці. В минулому році працівники  КП “Зооконтроль” знайшли на вулицях міста  та врятували понад 200 домашніх улюбленців – 198 собак та п’ятьох котів. У 2024 році представники комунального підприємства знайшли 29 собак та 2 котів, яким надали потрібне піклування, догляд, медичну допомогу.

Для того, щоб дізнатися, чи не знайдено саме їхнього улюбленця, власники можуть зателефонувати (067)908-89-86, зазначають в “Зооконтролі”.

Фахівці “Зооконтролю” рекомендують усім власникам тваринок: всім улюбленцям вкрай корисне чіпування та реєстрація. Це допомагає швидко визначити  власника загубленої собаки чи кота, які були знайдені. Фахівці КП “Зооконтроль” сканують знайдену тваринку, у разі, якщо в неї наявний чіп – з цього мікроскопічного носія даних можна отримати інформацію про власника та зв’язатися з ним.

– На жаль, 95 %  загублених тваринок, що потрапляють до нас, не зареєстровані і знайти власника важко”, – зазначають в “Зооконтрол”. –  Подбайте про безпеку своїх чотирилапих улюбленців, чипуйте та реєструйте їх!

Чипувати своїх домашніх улюбленців мешканці Дніпра можуть зокрема в КП “Зооконтроль” за адресою: вул.Березинська, 60, конт. тел. (067)908-89-86 або в інших ветеринарних установах, які мають необхідні можливості для чипування тварин.

– На жаль, не всі домашні тварини на даний момент зареєстровані, тому пошук господарів займає багато часу, – зазначає Ірина Пономаренко, начальниця відділу реєстрації домашніх тварин 

 КП “Зооконтроль”.  – В цей період тварини перебувають на території КП “Зооконтроль” і чекають на свого власника.  Натомість, якщо тваринка зареєстрована та чипована, пошук господаря займає лічені хвилини. Були такі випадки, що ми телефонуємо власнику загубленої тварини, яку знайшли і просканували, а він ще не знає, що його улюбленець втік з дому.

Дійсно, утримувати домашнього улюбленця – це турбота та відповідальність. У тому числі – прогулянки виключно на повідці, як передбачають норми утримання домашніх тварин, постійний контроль за тим, аби активний песик не втік, ті ж реєстрація та чипування.

Велике щастя для власників, коли саме відповідальні фахівці КП “Зооконтроль” знаходять та перетримують собак та котів. Інформацію про знайдених домашніх улюбленців  оперативно розміщують в соціальних мережах, зокрема – на сторінці у Фейсбук

Добрий дім для чотирилапих друзів

Статистика свідчить: у 2023 році власники забрали з комунального підприємства 146 собак, за 2024 рік додому повернулися 12 собак та 1 котик. Кожен такий випадок – справжнє диво для доброго власника (або, згідно до сучасного тренду, їх називають pet-parent – “батьки тваринок” – в довільному перекладі з англійської).

Бувають і такі прикрі випадки, коли господарі собачки чи котика не знаходяться. Тоді фахівці комунального підприємства проводять обов’язкові процедури: тваринка вакцинується, стерилізується (у разі потреби) та прилаштовується в нову родину,  в новий дім. 

– Цей процес – прилаштування раніше безпритульних, покинутих тварин, у нові сім’ї зветься “адопція”, – пояснює Ірина Пономаренко. – Завдяки цьому крок за кроком зменшується кількість безпритульних тварин на вулицях нашого міста. А головне –  людина може стати щасливою, коли завдяки турботі фахівців її знаходить новий чотирилапий волохатий друг.

— Те, що робить «Зооконтроль» – дуже круто! – вважає ветеринарний лікар  Ксенія Брагінська,. – Співробітники стерилізують, чіпують і, найголовніше, вакцинують від сказу бездомних собак. У воєнний час це дуже важливо. Завдяки роботі дніпровського КП агресивних безпритульних тварин у нашому місті поменшало. Аналогів такого підприємства немає в жодному місті України.

Бережіть своїх улюбленців та дбайте про них!

Фахівці КП “Зооконтроль” зазначають: попри всі зусилля та пропаганду відповідальної поведінки власники домашніх тварин дуже часто практикують вільний вигул собак, простіше кажучи – відпускають їх з повідця побігати самих.

– Це – велика проблема, – зазначає Ірина Пономаренко, начальник відділу КП “Зооконтроль”. –  Власники не розуміють, що це небезпечно для їх улюбленців. Адже тварину, яку відпустили з повідця просто бігати вулицею, можуть вкрасти,  отруїти, на жаль, її може збити автівка…

Тож усіх власників домашніх тварин закликають вигулювати своїх улюбленців виключно на повідці, бути вкрай обережними та відповідальними – по відношенню до них, а також до усіх мешканців міста, передусім – дітей, літніх людей, які можуть злякатися собаки, що бігає сама далеко від власника.  

Корисно знати!

  • Фахівці КП “Зооконтроль” зазначають: якщо ви любите свого улюбленця  та турбуєтесь про нього –  дотримуйтесь простих правил :
  • реєструйте тварин (дуже корисно чипувати собаку чи кота та отримати муніципальний жетон); 
  • в місцях громадського користування собаки мають бути на короткому повідку та в намордниках;
  • не залишайте тварин на вулиці без нагляду;
  • стерилізуйте тварин (якщо вони не несуть племінну цінність). 

Категорія: Влада, Новини Дніпра, Тема дня, Унікальний Дніпро

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: