Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Дніпрянин назбирав більше 40 тисяч пачок від цигарок

Володимир Потапенко працює в одній з лікарень Дніпра системним адміністратором. Але водночас він має досить незвичне хобі: вже більше 40 років збирає пачки з цигарками. Про це повідомляє “Наше місто”.

–  Коли був 15-річним школярем, виграв на турнірі з бадмінтону пачку з цигарками, – згадує Володимир Потапенко. –  Її мені подарував  тренер, бо це було першим, що спало йому на думку. До того ж вона була дуже красивою. Потім знайшов на вулиці дуже стильну пачку з-під Dunhill.  Ці дві пачки досі є в мене вдома на виставочному стенді . З цього все і почалося. При цьому я ніколи не палив. І мої родичі також. Просто мені подобається дизайн сигаретних пачок.

Таке хобі називається ніковілія – цей термін об’єднує тих, хто збирає пачки від цигарок. У 2013 році Володимир Потапенко потрапив зі своєю колекцією  до Національного реєстру Книги рекордів України, тоді в нього було трохи більше 30 тисяч пачок з цигарками.  Зараз в колекції дніпровського ніковіліста більше 41 тисячі пачок. Він вже давно не купує все підряд – вибирає ті екземпляри, які є для нього найбажанішими. Розшукує раритети по всій Україні, зазвичай знайти їх вдається на спеціальних аукціонах.

–  Десь починаючи з 2000-х вийшов на міжнародний рівень, – розповідає Володимир Потапенко. – Виявилось, що таких як я у світі є чимало. Поступово колекція почала приносити дохід. Бо іноземці хочуть придбати українські пачки. Коли я був молодим, купував все, що бачив. Тому справжні раритети складають приблизно 5% моєї колекції. Цінність пачок залежить від давності їхнього випуску та тиражу. Чим він менший, тим більша ціна. А також від її стану.

Фото з архіву Володимира Потапенка.

Категорія: Новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: