Skip to content

Запорізька АЕС на межі блекауту через російську агресію

В результаті чергової ракетної атаки росії на Україну Запорізька атомна електростанція опинилася під загрозою енергетичного ізоляції, повідомляє «Наше Місто».

О 5:10 ранку під час обстрілу було пошкоджено лінію електропередачі ПЛ-750кВ “Дніпровська”, що з’єднує ЗАЕС з українською енергосистемою.

Це не перший подібний випадок: протягом окупації станція вже пережила вісім повних блекаутів та один частковий.

Чим це загрожує:

Зараз ЗАЕС працює лише завдяки резервній лінії ПЛ-330кВ “Запорізька ТЕС — Феросплавна”, яка нещодавно була відремонтована українськими енергетиками після пошкодження внаслідок обстрілу.

Втрата цієї лінії призведе до повного відключення станції від енергосистеми України, що може мати катастрофічні наслідки.

Зупинка систем охолодження реакторів може призвести до їх перегріву та розплавлення, що загрожує випуском радіоактивних речовин в атмосферу.

Енергоатом закликає світову спільноту вжити заходів для негайного деокупації ЗАЕС та повернення її під контроль України.

Лише українські фахівці можуть забезпечити безпечну роботу станції та запобігти ядерній катастрофі.

“Така ситуація вкрай небезпечна і загрожує настанням аварійної ситуації. Якщо відключиться остання лінія звʼязку з вітчизняною енергомережею, ЗАЕС опиниться в черговому блекауті, що є важким порушенням умов безпечної експлуатації станції”, – наголосив очільник Енергоатома Петро Котін.

Нагадаємо, що по Запоріжжю сьогодні було нанесено більше 10 ракетних ударів.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: