Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Рятувальник з Дніпра Ігор Гетало: про особисту трагедію через війну, любов до роботи та Бога

Дарина Сухоніс

Ігор Гетало. Той самий рятувальник з Дніпра, який став відомим на всю країну. Але, на жаль, не тільки через професіоналізм та любов до професії, але і через трагічну історію. На другий місяць повномасштабної війни Ігор та його кохана Женя потрапили під обстріл. Він дивом залишився живий, а вона померла після 11 місяців боротьби.

Під час запису цього інтерв’ю були сум та сміх, сльози та надія. Це неймовірна історія одного з тих, хто приходить в моменти відчаю та страху.

Ігор та Євгенія познайомилися завдяки роботі в ДСНС. Почуття до дівчини змусили переїхати його з рідної Полтавщини. Вони жили та працювали разом, поки їхнє життя назавжди не змінила війна. Ігор та Женя потрапили під російський ракетний удар по аеропорту в Дніпрі 10 квітня 2022 року. Він дивом залишився живий, а вона померла після 11 місяців боротьби.

“Я пам’ятаю удар, потім темрява і тиша. Я думаю – це все, я помер? Для мене досі загадка, яким чином я залишився живий. Під час цього вибуху було поранено шість рятувальників, але, на превеликий жаль, Женя була поранена тяжче за всіх.У мене були осколкові поранення ніг, контузія, шматок скла стирчав в підборідді. Жені один із уламків залетів під бронежилет. Життя розділилося на “до” та “після”.”, – згадує Ігор.

Євгенія Дудка та Ігор Гетало у лікарні в Німеччині / Фото: e._v._dudka17 в Instagram / ©

Спочатку поранену Женю прооперували в місцевій лікарні, а згодом доправили до Німеччини, у клініку “Шаріте”. Всередині лютого 2023 року Женя повернулася до України. Вона скаржилася на лікування в Німеччині, яке не давало результатів, та дуже хотіла додому.Приїхавши до Дніпра, тяжкопоранена Женя прийшла на роботу. І це було певною мірою прощання.

Ігор служить вже 14 років.

“Моя робота – це моє життя”, – каже він. І це життя змінила війна.

14 січня 2023 року коли російські війська поцілили ракетою у багатоповерхівку у Дніпрі та вбили 46 людей, зокрема 6 дітей. Всього постраждалих було 126 осіб. Ігор згадує цей день, як один з найважчих за період повномасштабної війни. Він прибув на місце ракетного удару через 15 хвилин і був одним з перших, хто долучився до 4-денної ліквідації наслідків ворожої атаки та найголовніше – рятування людей з-під завалів 9-поверхового будинку.

“Випадково в завалах знайшли фрагмент книги Леоніда Кучми, я зробив фото, виклав в інстаграм. І це стало причиною написання продовження книги через 20 років”, – каже він.

Ця світлина зрештою опинилася на обкладинці оновленого видання книги другого президента, а з Ігорем Леонід Кучма вирішив зустрітися особисто. Щоб подякувати за щоденну працю рятувальників, які хоч і без зброї, але теж нас захищають.

– Це люди, від яких багато залежить те, що відбувається після цих нелюдських нападів Росії, вони також життями своїми ризикують. І, як вони кажуть, і ми самі часто бачимо по телебаченню, в яких страшних умовах вони працюють, каже другий президент України Леонід Кучма.

Попри весь жах війни він не втрачає віру. В Бога та перемогу України. З посмішкою розповідає про пухнастих помічників – пошукових собак, випадки абсурдних викликів на роботі та моменти, коли люди смажать шашлики на мангалі

“Коли я кожного ранку одягаю свою форму та йду на службу. Заради нашого народу, заради нашої безпеки, наших громадян виконую ту функцію, яку на мене поклала наша держава. Виконую ту функцію, яку я обрав самостійно. Хотіли взяти за три дні? Вже не можуть два роки! Треба не опускати руки і працювати на спільну перемогу!”

Довідка: Президент України Володимир Зеленський нагородив орденами “За мужність” ІІІ ступеня рятувальників Дніпропетровщини, які потрапили під обстріл російських військ у міжнародному аеропорту 10 квітня. Орденами нагороджено шість фахівців: капітани служби цивільного захисту Ігор Габієвський та Микола Яковлєв, майори служби цивільного захисту Ігор Гетало, Дмитро Грибанов та Євгенія Дудка, старшина Олександр Дерманець.

Фото Валерій Кравченко\ фото з особистого архіву Ігора Гетало

Категорія: Війна, Інтерв'ю, Новини Дніпра

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: