У цьому році виконується 30 років Музею лоцманів дніпровських порогів. З цього приводу у Музеї історії Дніпра відкрилась виставка, яка присвячена лоцманам, їх життю та небезпечній роботі. Про це «Нашому місту» повідомив Святослав Чирук, заступник директора музею з наукової роботи.
На жаль, через війну відкриття сучасного інтерактивного Музею лоцманів Дніпра довелось відкласти. У тому приміщенні, де він має бути, немає можливості зробити належним чином укриття. Одна частина колекції зараз знаходиться у сховищах, а інша виставлена у одній із зал Музею історії Дніпр
Ювілейну дату будемо святкувати на День Незалежності України, – розповідає Святослав Чирук. – Але вже зараз можна побачити у нас цікаві експонати. Вони дають змогу ознайомитись з професією лоцманів. Окремий куточок присвячений засновнику музею – Григорію Омельченку, який був останнім лоцманом дніпрових порогів. В нас є його особиста вишита сорочка. Саме він був ініціатором створення першого Музею лоцманів у 1994 році.
На виставці можна побачити приладдя праці лоцманів – якір, багор, канати. Світлини Ольги Косач-Кривинюк, яка жила у Лоцманській Кам’янці. Вона уклала каталог вишивок, які збирала на Катеринославщині. Тепер нам відомо, що мешканці Лоц-Кам’янки носили сорочки, розшиті блакитним кольором. Таким чином вони демонстрували свою любов до дніпровської води, яка плескалась пору
А ще в нас є окуляри віртуальної реальності, завдяки яким можна зануритись у Лоцманську Кам’янку, – ділиться Святослав Чирук. – Побачити та відчути на собі, як саме сплавлялись лоцмани завдяки спеціальній грі – симуляції сплаву на плоту через пороги. Звісно, для сучасних дніпрян завдання спрощено. Але відчути атмосферу лоцманської справи все ж таки можливо.
Адреса Музею історії Дніпра – вул. Воскресенська, 14.
Фото автора.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі відкрилась виставка Василя Тевяшова.
Категорія: Афіша, Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра
Позначки: Афіша Дніпра, Новини Дніпра