Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Як подолати проблеми зі сном: поради сімейного лікаря з Дніпра

Війна вносить хаос у наше життя. Постійний стрес та нічні сирени  можуть негативно впливати на наш сон. Недосипання, в свою чергу, виснажує організм, роблячи нас більш вразливими до хвороб та емоційних зривів. Що робити, щоб покращити сон під час війни, журналістам «Наше місто» розповіла сімейна лікарка одного з Центрів ПМСД Дніпра.

Пані Ольга повідомила, що вона пройшла навчання з психологічної допомоги. Під час курсів медики вчилися вчасно виявляти та лікувати психологічні проблеми, серед яких і порушення сну.

-Не треба обмежуватися власним простором, закриватися в собі, більше спілкуйтеся, – підкреслила сімейна лікарка Ольга. – Віковим пацієнтам я раджу вступати до Університету третього віку. Там і лекції, і психологічні тренінги, і відвідування театрів, і фізичні активності. Перед сном не потрібно “зависати” у гаджетах та дивитись телевізор. За 2 години до сну можна послухати звуки природи, почитати спокійну книжку. Потрібно провітрити приміщення, погуляти на вулиці. Людина має налаштуватися на сон. Всі ми знаємо, що потрібно собі приділяти більше уваги, проводити час зі своїми близькими. Це звичайні речі, які нам усім доступні, але вони дають гарний результат.

Якщо порушення сну триває досить довго, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря – він допоможе виявити причину безсоння та призначить необхідне лікування або направить до вузького спеціаліста.

Пам’ятайте, що війна – це складний період для всіх нас, і проблеми зі сном є поширеним явищем. Не звинувачуйте себе за те, що ви не можете заснути. Дотримуйтесь цих порад, і з часом ваш сон налагодиться.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як родина з Дніпра дарує тепло прийомним дітям.

Фото Володимира Федоріщева

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: