Skip to content

У Дніпрі комунальники відновили дім для лелек

У Дніпрі комунальники відновили дім для лелек - Наше Місто

Працівники КП «Міськсвітло» Дніпровської міськради проявили справжню турботу про довкілля та допомогли лелекам, які опинилися у скруті. Гніздо, що розташовувалося зверху опори зовнішнього освітлення, впало, і місцеві мешканці серйозно турбувалися про долю лелек. Тепер їм нікуди було повернутися. Наші комунальники доклали всі зусилля, щоб відновити дім для цих прекрасних птахів, і тепер лелеки знову мають безпечне та затишне місце для проживання, повідомляє «Наше Місто» з посиланням на департамент благоустрою і інфраструктури Дніпровської міськради.

Чому лелеки гніздяться на електроопорах

Лелеки – це великі птахи, які потребують міцної опори для своїх гнізд. У природному середовищі вони зазвичай обирають високі дерева, скелі або інші природні височини.

Однак в умовах урбанізації лелеки все частіше гніздяться на електроопорах. Це пов’язано з декількома причинами:

  • 1. Висота: Електроопори забезпечують лелекам необхідну висоту, схожу на природні гніздуючі місця.
  • 2. Відсутність хижаків: На опорах електромереж лелеки почуваються безпечніше від хижаків, адже доступ до них обмежений.
  • 3. Доступність будівельних матеріалів: лелеки використовують гілки, лози, траву та інший природний матеріал для будівництва гнізд. На опорах вони легко знаходять доступ до цих матеріалів.
  • 4. Відсутність конкурентів: На електроопорах рідко гніздяться інші птахи, тому лелеки не мають конкуренції за місце.

Лелеки – це санітари природи, які регулюють чисельність дрібних гризунів та комах. Їхні гнізда на електроопорах додають мальовничості пейзажу та підкреслюють зв’язок людини з природою.

Лелеки здавна вважаються символом України, тому збереження їх гнізд є важливою частиною збереження нашої культурної спадщини.

Нагадаємо, раніше ми писали, де у Дніпрі можна побачити справжнє пташине королівство.

Категорія: Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: