Skip to content

Бронь від мобілізації за 20 тис. грн: адвокат з Дніпра розповіла подробиці законопроєкту (Відео)

Бронь від мобілізації за 20 тис. грн: адвокат з Дніпра розповіла подробиці законопроєкту (Відео)

В Україні можуть з’явитися нові правила бронювання працівників під час мобілізації. Законопроєкт, який зараз розробляється, пропонує надати можливість бізнесу бронювати своїх працівників за рахунок сплати підвищеного військового збору. Подробиці цього законопроєкту розповіла адвокатка з Дніпра Олена Доненко журналістам ДніпроТБ, – передає «Наше Місто».

Депутати розглядають можливість введення системи бронювання працівників за фіксовану суму щомісяця. Таким чином, бізнесу може бути дозволено законно сплачувати до бюджету кошти за кожного заброньованого працівника. Крім щомісячного військового збору в розмірі 1,5% та інших податків, може бути введена фіксована ставка у розмірі 20 000 гривень за бронювання від мобілізації. Водночас наразі не визначено, хто повинен нести ці витрати: роботодавець чи сам працівник.

За словами адвокатки Олени Доненко, згідно з законопроєктом, підприємці зможуть бронювати працівників, сплачуючи за них 20 000 грн підвищеного військового збору на місяць. Крім того, буде сплачуватися 6 000 грн податку на прибуток із зарплатні з працівника.

Ініціатори законопроєкту стверджують, що це допоможе:

  • Зменшити навантаження на військкомати.
  • Збільшити надходження до бюджету.
  • Дати можливість бізнесу зберегти ключових працівників.

Однак експертка зазначає, що законопроєкт має і свої недоліки:

  • Істотне фінансове навантаження на бізнес.
  • Можливе порушення соціальної справедливості.
  • Негативна реакція суспільства.

Чи усіх працівників підприємств можна буде забронювати

За словами Олени Доненко, деяких працівників буде неможливо забронювати.

«Можна розглянути ситуацію на прикладі будівельного бізнесу. Будівельники намагаються зараз, у цих складних умовах невизначеності, виконувати свою роботу, будувати нове житло тощо. Але люди, які задіяні на цих підприємствах, постійно знаходяться під загрозою мобілізації, оскільки їх неможливо забронювати. Тому що таке підприємство не відноситься ані до критичної, ані до військової інфраструктури», – пояснює пані Олена.

Тим не менш, адвокатка також додає, що, на її думку, такий законопроєкт не зменшить кількість надходження військових, оскільки сума за одну заброньовану особу достатньо велика.

«Я думаю що ця історія не буде дуже масовою саме з огляду на те, що за одного заброньованого потрібно буде платити досить великі кошти. Мені здається, що це лише покращить ситуацію, оскільки військові також будуть впевнені, що ми залежимо не тільки від зовнішніх наших партнерів. Повинен бути зрозумілий дохід до бюджету, який має наповнюватися не тільки ззовні, а й зсередини країни», – розповідає адвокатка.

Чи підлягатимуть бронюванню ФОПи

За словами адвокатки Олени Доненко, платниками військового податку наразі є лише підприємці, але зараз паралельно з цим законопроєктом звучать думки стосовно введення військового податку і для ФОПів.

«В питанні резерву і збільшення податків, мені здається, що не потрібно виключати ФОПів, тому що вони є такою середньою ланкою, які створюють також робочі місця і які самі за себе здатні платити ці податки, підтримувати своєю працею нашу економіку, яка дуже-дуже цього потребує», – каже пані Олена.

Нагадаємо, раніше ми писали: Мобілізація в Україні 2024: адвокат з Дніпра розповів, які покарання передбачені для ухилянтів.

Читайте також: Мобілізація українців за кордоном: політолог пояснив чи можливо це.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: