Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Тролейбуси Дніпра: які моделі виходять на маршрути щодня

Супрун Юлія

тролейбуси Дніпра

У тролейбусному парку Дніпра існує близько 10 модифікацій рухомого складу. З 2015 року місто почало закупляти сучасні тролейбуси з транзисторно-імпульсною системою керування, яка витрачає менше електроенергії під час руху. Перша партія тролейбусів працює на дорогах міста вже понад 8 років, але потреби у капремонтах поки що немає. У 2021 році Дніпро отримав останні сучасні тролейбуси з партії, закупівля якої розпочалась у 2019-му. Через невисокий темп виробництва “рогатих” поставку нових тролейбусів доводиться очікувати роками. Тому єдиний вихід – це капремонт. Про це пише “Наше місто”.

тролейбуси Дніпра

Наразі один існуючий кроків оновлення парку – капітальний ремонт тролейбусів із заміною кузова, – розповідає Іван Васючков, заступник начальника управління транспорту департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР. Таким чином ми можемо зробити з вже зношеного тролейбуса майже нову одиницю рухомого складу. Задля капітальних ремонтів задіяні сили нашої спеціалізованої вагоно-ремонтної майстерні. Тобто усі капітальні ремонти виконуються силами КП “Дніпровський електротранспорт”.

тролейбуси Дніпра

Під час капітального ремонту тролейбусів виконуються роботи з ремонту кузова, рами, супутнього електрообладнання, тягових електродвигунів, замінюється оздоблення салону, також стає більш комфортним робоче місце водія. Після завершення капітального ремонту тролейбус може працювати до 10 років, або їздити 300 тисяч км.

тролейбуси Дніпра
тролейбуси Дніпра

Віктор Єфремов працює водієм тролейбуса понад 20 років. Він керував різними моделями. 

тролейбуси Дніпра

Спочатку були ЗІУ (завод ім. Урицького м. Енгельс), потім з редукторними дверима, далі з пневмодверима, – розповідає він. – Тоді здавалося, що це найкраще. Потім тролейбуси “Південмашу” – ще кращі. А вже ті машини, що у нас зараз, їх неможливо порівняти зі старим парком. Вони дуже комфортні для водія та пасажирів. Дуже теплі, без сходинок – з низькою підлогою, що зручно для дітей, літніх людей, для візочків.

тролейбуси Дніпра
Тролейбуси Дніпра

Старі та нові тролейбуси – це небо та земля, каже головний інженер депо № 2 Олександр Дворниченко. Він вважає тролейбус найнадійнішим пасажирським транспортом. Одна з головних переваг сучасних тролейбусів – можливість автономного ходу. Таким чином можна об’їжджати перешкоди на дорозі – ДТП та обрив контактної мережі більше не зупиняють рух такого “рогатого”.

тролейбуси Дніпра
тролейбуси Дніпра

Фото: Валерій Кравченко

Нагадаємо, раніше ми писали, як возить маломобільних городян міський транспорт.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня, Транспорт в Дніпрі

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: