Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Євромайдан 10 років потому: що відбувалося у Дніпрі «зимою, яка нас змінила»

Євромайдан 10 років потому: що відбувалося у Дніпрі «зимою, яка нас змінила»

Євромайдан, який переріс у Революцію Гідності, став ключовою подією у новітній історії України. Все починалося з виходу кількох сотень людей у центрі столиці, які були незгодні з відмовою від підписання Асоціації з ЄС. Завершення Майдану – це розстріл Небесної Сотні, втеча верхівки держави на чолі з Януковичем з країни та зміна політичного курсу. У Дніпрі «зимою, що нас змінила» також було гаряче. Активістів, солідарних з київськими революціонерами, били, кидали за ґрати. «Наше Місто» згадує історичні події десятирічної давності, а саме ті, які відбувалися у Дніпрі.

21 листопада 2013 року. Янукович оголошує рішення про відмову від підписання Асоціації з Євросоюзом, хоча суспільство вимагало зворотного. У Дніпрі перші активісти виходять на акції протесту вже наступного дня.

Вже з перших днів Майдану проти мітингувальників почали влаштовувати провокації. За кілька днів до горезвісної силової акції у Києві 30 листопада, яка спричинила загальнонаціональний рух проти влади Януковича, подібна “акція” трапилась у Дніпрі. Група озброєних тітушок напала на людей, що вийшли на Європейську площу. Активісти отримали різного роду травми, наметове містечко було розгромлене.

Але найбільш резонансною подією за час Євромайдану у Дніпрі стали масові сутички у неділю 26 січня 2014 року. Вихідними активісти збиралися на мітинги протесту біля пам’ятника Чкалову, що до 2022 року стояв у парку Глоби. Того дня колона мітингувальників рушила до головної адмінбудівлі області, щоб висловити свій протест чинній владі, адже саме на цьому тижні у Києві були перші загиблі.

Криваві сутички між внутрішніми військами та тітушками з одного боку та євромайданівцями – з іншого тривали кілька годин. Врешті решт ближче до вечора активісти були витіснені від будівлі ОДА у бік вулиці Воскресенської (тоді – Леніна). Підходи до облдержадміністрації та облради були на місяць заблоковані міліцією.

Після сутичок на активістів влаштовували облави, їх кидали за ґрати. Утім, протестний потенціал у містян залишився. У лютому вони продовжували виходити на мітинги та пікети.

Кривава розв’язка настала 18-22 лютого 2014 року. У Києві була розстріляна Небесна Сотня, Янукович втік з країни. У Дніпропетровській області також було змінено владу, людей таки пустили до облдержадміністрації, обласної та міської рад, було знесено пам’ятник Леніну, центральну площу міста назвали на честь Героїв Майдану.

А потім почалася війна…

Докладніше – у нашому відео.

Нагадаємо, раніше ми писали: Герой України і Революції Гідності: як живуть батьки Сергія Нігояна з Дніпропетровщини.

Категорія: Відео, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: