Site icon Наше Місто

Що таке LMS-система

Що таке LMS-система

Кожен, хто займається навчанням співробітників або запуском онлайн-курсів, хоча б раз чув абревіатуру LMS. Дистанційне навчання заполонило сучасну освітню галузь. Понад 90% користувачів обирають електронне навчання завдяки можливості індивідуального темпу навчання, а 84% головною перевагою відзначають відсутність необхідності витрачати час на дорогу.

Станом на 2023 рік, кількість користувачів LMS досягла майже 75 мільйонів осіб. Враховуючи популярність дистанційного формату роботи та навчання, цей показник буде тільки зростати. Якщо ви перебуваєте в пошуках ідеальної LMS для вашого бізнесу, обов’язково відвідайте платформу Shelfy. На сайті представлений розділ з популярними системами управління навчанням, кожна з яких містить детальний опис, тарифні плани, можливі інтеграції та відгуки реальних користувачів. Крім того, для звуження кола пошуку можна задати фільтри по типу бізнесу або ціні.

У цій статті ми розглянемо визначення систем управління навчанням, їх основні різновиди, функції та переваги, а також поради щодо вибору LMS для власного бізнесу.

LMS: визначення, функції та призначення

Отже, LMS (Learning Management System) – це програмне забезпечення для створення освітніх продуктів у електронному форматі та організації дистанційного навчання. Системи управління навчання можна використовувати для організації курсів, тренінгів, вебінарів тощо. Їх функціонал дозволяє відстежувати прогрес учнів, публікувати освітні матеріали, збирати та аналізувати дані про успішність студентів. Це полегшить та підвищить ефективність навчання у будь-якій сфері, де потрібен обмін знаннями та навичками. 

Learning Management System можна порівняти зі спільнотою, хабом, у якому викладач розміщує свої уроки, книжки та інші навчальні матеріали, створює завдання та контрольні тестування, призначає дедлайни та проводить дистанційні уроки завдяки технології відеозв’язку.

LMS призначені для:

Таке ПЗ має свої переваги як для учнів, так і для викладачів, адже функціонал програми дозволить користувачам виконувати наступні дії:

  1. Створювати та розміщувати освітній контент та матеріали у зручному форматі;
  2. Організувати централізоване автоматизоване управління освітнім процесом;
  3. Вести єдину базу учнів;
  4. Проводити адаптацію для нових співробітників компанії;
  5. Підвищувати кваліфікацію та проводити атестацію співробітників;
  6. Проводити навчання для персоналу, партнерів та клієнтів;
  7. Формувати єдину базу знань;
  8. Відстежувати прогрес та аналізувати успішність учнів;
  9. Покращувати залучення учнів завдяки інструментам гейміфікації;
  10. Автоматично створювати та видавати сертифікати.

Переваги впровадження LMS

Щоб оцінити переваги використання систем управління навчанням, наведемо деякі статистичні факти. Наприклад, 87% організацій, що інвестували кошти у впровадження цього ПЗ, відмічають позитивний ROI уже за 2 роки. 70% відзначають покращення командної роботи після навчання на основі LMS. Працівники, що використовують у своїй щоденній діяльності  LMS, можуть заощадити у середньому 157,5 годин за рік.

Розглянемо основні можливості LMS систем:

Класифікація LMS систем

Поділити LMS платформи можна за різними критеріями, наприклад, залежно від цільової аудиторії можна виділити наступні типи систем управління навчанням:

  1. Корпоративні: навчання працівників, партнерів та клієнтів;
  2. Академічні: призначені для навчальних закладів;
  3. Комерційні: створення та розміщення платних курсів та інфо продуктів;
  4. Змішані: підходять як для корпоративного навчання, так і реалізації комерційних проєктів.

Залежно від технології можна виділити 2 типи LMS систем:

  1. Серверні: програмне забезпечення встановлюється на сервер. Серед переваг можна виділити підвищену безпеку та безперебійність роботи, а серед недоліків – вартість обслуговування та складну установку;
  2. Хмарні: доступ до готового сервісу не сервері розробника. Головні переваги: економія часу та бюджету, відсутність територіальної прив’язки; недолік – залежність від провайдера.

Критерії для вибору LMS систем

Ефективність впровадження будь-якого програмного забезпечення залежить від того, чи відповідає воно потребам та вимогам бізнесу. Для того, щоб отримати максимум користі від використання LMS платформ, враховуйте наступні моменти:

Отже, LMS – це ПЗ для організації електронного навчання. Принцип роботи таких платформ полягає у їх абревіатурі. Learning – навчання, тобто створення єдиної бази електронних курсів та навчальних матеріалів. Management — керування, тобто управління курсами та учнями, організація системи, у якій ви повністю можете керувати всім процесом. System — електронна система, тобто організація навчання без прив’язки до місця. Впровадження LMS систем дозволяє створити власний онлайн університет!

Категорія: Новини Дніпра

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version