Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Шість кілометрів з важкими сумками за мінімальну зарплату: історія листоноші з Дніпра

Супрун Юлія

листоноша з Дніпра

Щодня листоноша Укрпошти з Дніпра Ганна Виноградова у будь-яку погоду проходить пішки не менше 6 кілометрів із важкими сумками з газетами, пенсіями, іноді листами та продуктами для літніх людей. Жінка 5 років працює листоношею та з минулого літа після скорочень на роботі обслуговує величезну територію – перший Парус та частину другого. І все це – своїми ногами та за мінімальну зарплату. Про це розповідає “Наше місто”.

Укрпошта у Дніпрі

Я вже втягнулася – весь час бігаю. Туди віднесла заказні письма, туди газети, пенсию побігла принесла. Це не складно, але надо бігати, – посміхається Ганна.

Кожен її робочій день в Укрпошті починається з повернення рекомендованих листів, які не вдалося вручити адресату. Ганна каже, що найчастіше дніпрянам такі листи приходять з податкової, судів та інспекції з паркування. 

Мова про ті листи, що вже терміни минули та їх пора повертати. Якщо судова повістка, то на вручення лише три дні відводиться. І якщо ніхто не прийшов, то нам треба його повернути, інакше по комп’ютеру день не закриється. Після цього я розбираю нові рекомендовані листи. Потім гроші отримала на пенсії та побігла заа адресами.

Жінка не заходить у під’їзди з незнайомцями та тримає напоготові газовий балончик, тому що її задача доставити пенсії без пригод. На її дільниці 234 пенсіонери. Процес доставки їм грошей розтягується у часі, адже великі суми листоноша не носить. Ганна каже, що війна не особо вплинула на її роботу. 

Ми як працювали, так і працюємо. Пенсіонери як були так і є. Газети виписують, товар беруть.Тревога ні тревога – вийшов та пішов, – каже жінка.

В Україні робота листоноші дуже змінилася ще до війни – суттєво зросло навантаження. Тепер треба ще й торгувати продуктами та побутовою хімією. Від того, скільки листоноша продасть, залежить надбавка до її мінімальної зарплати.

Треба крутитися та бігати. Для надбавок треба, щоб були вручення рекомендованих листів та продаж товару. Ось у мене є крупа, олія, макарони, цукерки, печиво. Пенсіонери мені замовляють, я в сумочку склала та принесла. Буває так, що дві здорові сумки тягнеш, коли два пенсіонера  в один день щось замовили, – .пояснює листоноша. 

Іноді їй на роботі допомагає чоловік, але таке буває дуже рідко. А діти вважають, що у мами хороша  робота – гуляти на вулиці. 

Нагадаємо, раніше ми писали, що Укрпошта попередила дніпрян про нову шахрайську схему.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: