Невдовзі українцям прийде третя платіжка за газ. Її громадяни отримають у лютому за січень. Що це таке та скільки доведеться платити, – розповість «Наше Місто».
Третя платіжка за газ – плата за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Вона почала діяти після початку реформування газового ринку в Україні. Таким чином, за газ, доставку та обслуговування внутрішньобудинкових систем споживачі мають платити окремо.
Тарифи стосовно обслуговування внутрішньобудинкових систем наразі відсутні. Вони будуть опубліковані на порталах облгазів тільки після того, як НКРЕКП встановить та узгодить їх.
Кому з українців прийде третя платіжка
За словами енергетичного експерта Юрія Корольчука, такі нововведення не стосується більшості споживачів, а тільки тих, хто провів загальні збори співвласників багатоквартирних будинків і визначився із виконавцем послуг.
«У них як було дві платіжки, так і залишиться. Більшість компаній вже давно уклали угоди з облгазами, тож споживачі навіть не знають, що сплачують цю третю платіжку. Бо облгази включили ці суми до платіжки розподілу», – розповідає експерт журналістам «Економіка 24».
Таким чином, третя платіжка може бути вручена мешканцям відомчих будинків чи гуртожитків через те, що власник цих приміщень раніше відмовився або з якихось причин не зміг укласти договір з обслуговуючою організацією, яка забезпечує проведення обстежень. Проте, це також може стосуватися й нових будинків.
Юрій Корольчук також додає, що компанії довгий час не хотіли підписувати ці договори, але зараз їх поставили в ситуацію, при якій вони зобов’язані це зробити.
За яке обслуговування здійснюється плата
Обслуговування газопостачання технічно включає в себе такі роботи:
- Перевірка доступу до газопроводів та газового обладнання для забезпечення вільного доступу.
- Перевірка стану фарбування та кріплень газопроводу.
- Перевірка наявності футлярів на місцях проходження газопроводів через зовнішні та внутрішні конструкції будівлі.
- Перевірка стану ущільнення міжтрубного простору для забезпечення безпеки та ефективності системи.
Також технічне обслуговування стосується:
- запірних пристроїв, установлених на газопроводах та газовому обладнанні;
- газовикористовуючого обладнання, що призначене для опалення місць загального користування;
- перевірки на герметичність з’єднань газопроводів та газового обладнання;
- усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність.
Скільки доведеться платити
Поки що конкретну суму складно визначити, оскільки у різні періоди можуть бути виконані різні роботи. Сума також залежить від стану мереж та самого об’єкту: великий він чи малий, новий чи старий, багатоквартирний будинок чи гуртожиток.
«Щодо конкретної суми до сплати за такою квитанцією, то поки що затверджені лише граничні рівні вартості робіт з обслуговування, і вартість таких робіт буде визначатись вже виконавцем, – каже адвокат Адвокатського бюро «Івана Хомича» Олена Воронкова у коментарі Фокусу.
Також вона додає, що періодичність проведення робіт з обслуговування внутрішніх систем передбачено проводити раз на 3 та 5 років залежно від типу та обсягу робіт.
«Але якщо звернутись до Методики розрахунку вартості таких робіт, то найменшим платежем є сума на 8 грн на 1 одиницю. Проте розслаблятися не варто, бо є і показник 815,02 грн за роботу з 1 одиницею. Таким чином, поки що відомо те, що такий платіж буде коливатися в залежності від типу та обсягу робіт і може складати як 50-100 грн, так і 4000 грн, але він буде ділитися між всіма власниками», – каже адвокат.
Нагадаємо раніше ми писали, як розраховується доставка газу у Дніпрі у 2024 році.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна
Позначки: Газ