Site icon Наше Місто

Ненормативна лексика: психологиня з Дніпра розповіла, чи варто боротися із лайливими словами

3 лютого світ відзначає День боротьби з ненормативною лексикою. Це явище, яке викликає багато суперечок. Одні вважають лайку згубною звичкою, що негативно впливає на суспільство, інші ж бачать у ній корисний інструмент для вираження емоцій. Про це пише «Наше місто» з посиланням на ДніпроТВ.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну лайливих слів у нашому медійному просторі стало більше. Це цілком зрозуміло, адже війна та пов’язані з нею страждання, страх і гнів вимагають виходу. Лайка стає одним із способів виплеснути ці емоції, які “зашкалюють”.

Українська традиційна лайка – це не просто лайка, а й багатий пласт мови, що сягає корінням у глибину віків. Це своєрідна рефлексія на різні аспекти життя, виражена через емоційні вислови, часто пов’язані з нечистою силою, природними явищами та прокльонами.

Психологиня Анна Протасова стверджує, що лайка може бути не лише способом вираження емоцій, але й корисним інструментом у боротьбі зі стресом.

“Оскільки у нас є чітка асоціація між лайливим словом і емоційним зарядом, це допомагає зняти емоційну напругу. Дослідження показують, що у людей, які використовують лайку, тимчасово знижується рівень болю і підвищується стійкість до стресу”, – сказала психологиня Анна Протасова.

Усі країни світу змагаються з ненормативною лексикою. Психологи прогнозують, що повністю позбутися цієї звички людству не вдасться. Проте, якщо вже й лаятися, то з українським смаком.

Раніше ми писали, у Дніпрі шкільна психологиня допомагає учням впоратися зі стресом за допомогою нейро-звірів.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version