![Лариса Переясловець, вчителька Дніпро - Наше Місто](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo_2024-01-23_15-28-16-1060x584.jpg)
Важко не погодитись з тим, що народні традиції – це те, що має знати кожен українець. Саме завдяки їм ми маємо своє коріння. І саме завдяки їм ніхто не має права нас «денацифікувати». Любов до таких традицій вже багато років поспіль прищепляє вчитель дніпровської ЗОШ№ 49 Лариса Переясловець. Вона викладає трудове навчання та технології у учнів з п’ятого до дев’ятого класів, пише «Наше місто»
Свої уроки Лариса Вікторівна намагається робити комбінованими. На них школярі вивчають народознавство, етнопедагогіку. Та, звісно, багато що роблять власними руками.
![Лариса Переясловець, вчителька Дніпро - Наше Місто](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo_2024-01-23_15-27-49-994x662.jpg)
У шостому класі в нас є тема, яка присвячена створенню ляльки-мотанки, – наводить приклад Лариса Переясловець. – і ми не просто робимо її, а вивчаємо історію виникнення, проводимо дослідницьку роботу, пишемо реферати. Цей процес триває біля місяця. Я пропоную дітям виготовити не одну ляльку, а цілих три. Бо у кожної – своя задача. Лялька-дзвіночок відганяє злих духів. Лялька –подорожниця з довгою косою стане в нагоді переселенцям, яких в нас в місті досить багато. Вона може бути їх оберегом. Нарешті лялька-берегиня має бути у кожній оселі. Вона береже наші родини від негараздів.
![Лариса Переясловець, вчителька Дніпро - Наше Місто](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo_2024-01-23_15-27-57-995x662.jpg)
Для дистанційного навчання Лариса Переясловець розробляє відеоуроки зі слайдами, які їй допомагає записувати чоловік. Вони виходять набагато цікавіші та корисніші, ніж ті записи, які пропонує ютуб.
На уроках з технологій, які я веду, діти пізнають народні ремесла та народознавство, – розповідає Лариса Вікторівна. – Заняття виходять комбінованими: мають теоретичну та практичну складові. Наприклад, під час Масляної ми виходимо на вулицю, водимо хороводи, спалюємо велику ляльку-мотанку, яка зроблена із сіна.
П’ятикласники із задоволенням створюють вироби з глини. А ще дізнаються, де саме ї можна знайти у нашому регіоні. На уроки до них вчителька запрошує справжніх гончарів, які проводять професійні майстер-класи. Не менш цікавими є й заняття з декупажу, в’язання, бісероплетіння, вишивки.
Для наших захисників ми вишили обереги, які захищають від злих духів та всілякої біди, – згадує Лариса Вікторівна. – Для цього наносили на вироби спеціальні знаки. Я даю дітям не тільки практичні навички з рукоділля, а й глибокі знання. Які ми отримуємо з минулого, від наших пращурів.
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo_2024-01-23_15-28-36-521x662.jpg)
![Лариса Переясловець, вчителька Дніпро - Наше Місто](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo_2024-01-23_15-28-27-587x662.jpg)
Звісно, рукоділлям займаються переважно дівчата. А хлопці теж не байдикують: вирізають чудові вироби з металу, випилюють з дерева.
Я багато розповідаю про кольорові та дорогоцінні метали, їх сплави, – підкреслює Лариса Переясловець. – Навесні хлопці роблять з фольги та проволоки квіти для своїх мам та бабусь. А напередодні Великодня всі дружно розфарбовуємо писанки. В них також кожний елемент несе в собі багато цікавої інформації.
Давня любов Лариси Переясловець – це петриківський розпис. Вона навчає дітей цьому мистецтву вже багато років поспіль. У міському Палаці дітей та юнацтва в Лариси Вікторівни є велика майстерня, де на заняття приходять дівчата та хлопці різного віку. Завдяки ним діти відволікаються від переважно не дуже веселого сьогодення. Захоплюються творчістю, а потім дуже часто передають секрети майстерності вже своїм учням.
Нагадаємо, раніше ми писали про вчительку, яка вирощує у школі мікрозелень.