Site icon Наше Місто

Як купити кутовий диван і не помилитись: рекомендації експертів

Кутові дивани є в лінійці моделей практично будь-якого виробника м’яких меблів. Вони користуються постійною популярністю, і це не просто данина моді. За допомогою грамотно підібраної моделі можна розставити акценти в інтер’єрі, зонувати простір та змінити вигляд приміщення. Про різноманітність кутових диванів, їх конструктивні особливості та тонкощі підбору виданню ХХХ розповіли фахівці меблевої фабрики “Тріумф”, пише “Наше місто”.

Очевидні плюси кутових диванів

З моменту появи кутових диванів в інтер’єрах офісів та житлових приміщень їх популярність не знижується, і вони не поступаються затребуваністю традиційним прямим моделям. Такі м’які меблі мають ряд переваг, серед яких:

Кутові дивани можуть бути стандартними або виготовлятися на замовлення з урахуванням розмірів конкретного приміщення. У будь-якому випадку, при виборі моделі варто враховувати, що у великому просторі виставкового залу диван виглядає дещо інакше, ніж у квартирі. Щоб оцінити, як меблі будуть виглядати в реальних умовах, можна звернутися за допомогою до дизайнера, який зробить об’ємну модель інтер’єру разом із диваном.

Види кутових диванів

Вибір моделі кутового дивана залежить від того, в якому приміщенні він стоятиме і які функції виконуватиме. Конструктивно можна визначити такі варіанти:

Моделі можуть мати різні чи однакові по довжині сторони. Перші, своєю чергою, бувають правосторонні чи лівосторонні, що треба враховувати при купівлі. Дивани з прямими частинами однакової довжини називаються універсальними, для їх установки підійде як правий, так і лівий кут.

Найчастіше дивани мають один кут і називаються Г-моделями. Рідше, переважно у великих приміщеннях, встановлюють П-моделі з двома кутами.

Кутові дивани для різних приміщень: розмір, оббивка, конструкція

З інших характеристик, які впливають на вибір м’якого куточка, зупинимося на розмірі, оббивці, конструкції та механізми трансформації, якщо така є. Всі ці параметри залежать від того, де і для яких цілей передбачається використовувати меблі.

Розміри стандартних моделей знаходяться в межах 1,3-1,7 метра за шириною (кутова частина) та від 2,4 метрів до 2,8 метра за довжиною (пряма частина дивана). Для кухонного куточка та дитячої кімнати довжина зазвичай не перевищує 2 метри. Якщо йдеться про нестандартні моделі, більшість виробників зроблять диван за індивідуальними розмірами. Ці меблі ідеально впишеться в простір приміщення, але потрібно буде почекати якийсь час, поки їх виготовляють. Звичайні терміни виконання замовлення – 10-15 днів.

Обивку умовно можна поділити на тканину та шкіру. Сумішові тканинні матеріали – це флок, жаккард, шеніл, велюр, гобелен та ін. Шкіра буває натуральною або штучною.

Тканина найбільш популярна для диванів, які встановлюються в житлових приміщеннях. Колір залежить від задуму дизайнера та побажання покупця. Яскраві меблі підійдуть для дитячих кімнат або як кольорові плями в монохромному нейтральному інтер’єрі. Стримані, спокійні тони універсальні, вони не викликають роздратування та підходять для більшості приміщень. Багато тканин мають додаткові характеристики, наприклад, не утворюють затяжок від кігтів тварин (флок “антикіготь”), мають спеціальне водобрудовідштовхуюче покриття тощо. З тканини часто шиють знімні чохли, які можна випрати або віддати в хімчистку.

Шкіряні, в тому числі з натуральних матеріалів, дивани, звичайно ж, можна купити у квартиру чи будинок. Але найчастіше такі меблі встановлюються в офісах. Бюджетні оббивки зі штучної шкіри або вінілу виглядають цілком презентабельно і прослужать досить довго. Більш дешевий шкірозамінник застосовується в кухонних куточках – за такими диванами легко доглядати.

Конструкцію дивана не видно, але вона має великий вплив на експлуатаційні властивості виробу. Насамперед, йдеться про матеріал каркасу, опорних елементів та механізму трансформації. Дорогі моделі комплектуються основою з масиву натурального дерева. Вид деревини безпосередньо впливає на вартість дивана. Для левової частки диванів каркас роблять з ДСП (ламінованого або фарбованого). Опорні елементи – це ніжки чи коліщатки. Вони також можуть бути різними за якістю, що зрештою відбивається на вартості готового виробу.

Механізм трансформації, яким комплектується розкладний диван, буває одним із наступних типів:

Які ще аспекти потрібно врахувати при виборі моделі кутового дивана?

Фахівці меблевої фабрики “Тріумф” дали ще кілька порад, на що варто звернути увагу при купівлі кутового дивану:

Диван – це виріб, який купується не на один рік, тому так важливо врахувати всі нюанси. Щоб покупка гармонійно вписалася в інтер’єр, служила справно та радувала всіх членів сім’ї, застосовуйте на практиці поради спеціалістів.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version