Skip to content

День обіймів у Дніпрі: як містяни можуть підтримати себе та близьких

День обіймів у Дніпрі 2024 - Наше Місто

Зараз, коли ми всі перебуваємо у доволі важкому психологічному стані, дуже важливо якомога частіше підтримувати один одного. І не лише словами, а й дотиками. Міжнародний день обіймів, який відзначається 21 січня, є чудовим приводом зайвий раз продемонструвати рідним та близьким свою любов та турботу, пише «Наше місто».

Свято виникло в Америці

Це романтичне свято виникло у США.  Це було у 70-ті роки минулого століття.  Швидше за все традицію обійматись  наприкінці першого місяця зими запровадили студенти. Вони стали обіймати один одного без будь-якого підтексту. Саме тому досі вважається, що в цей день отримати свою порцію обіймів може навіть стороння людина, яку хочеться приголубити.

Спочатку це був зовсім не всесвітній, а Національний день обіймів. Він відзначався виключно в Америці. Але незабаром отримав таку популярність, що поступово поширився і в інших країнах. Згодом День обіймів став святкуватися в усіх куточках земної кулі.  Зараз для того, щоб висловити свою причетність до цієї події, 21 січня  бажано обійняти якомога більшу кількість людей. Ну а тих, хто для вас близький та дорогий, взагалі обов’язково. 

Тиск знижується, окситоцин підвищується

Обійматись не тільки приємно, а й корисно для здоров’я. Про це свідчать різноманітні медичні дослідження.   Торкаючись один одного, люди передусім отримують насолоду від самого процесу тактильного контакту – без будь-якого натяку на сексуальний підтекст. Під час щирих обіймів відбувається обмін душевним теплом та енергетичними імпульсами. Завдяки обіймам з нашим організмом відбуваються справжні дива. Ось перелік лише деяких з них:

  • – підвищується рівень гемоглобіну в крові;
  • – нормалізується артеріальний тиск;
  • – покращується самопочуття завдяки виробленню окситоцину;
  • – попереджаються серцеві захворювання, оскільки дотик до іншої людини знижує стресс.

А ще обійми дуже ефективно допомагають у боротьбі з фобіями та позначаються на інтелекті.

Для того, щоб дитина виросла розумною, обіймати її потрібно не менше семи разів на день.  Та й дорослим обнімання не завадять.  Причому, чим старша людина, тим більше їй це треба для нормалізації душевного та фізичного самопочуття.

Для кожного з нас обіймашки є потужним антидепресантом, який здатен притупити душевну біль. До того ж ті, кого часто приголублюють, стають більш впевненими в собі. Тож цей процес є корисним для всіх – для дітей, дорослих і навіть тварин. Саме завдяки обіймам легко висловити те, про що ми, можливо, соромимось говорити вголос.

Психологиня пропонує гру в «Обійманці»

Зараз ми, українці, живемо у дуже жорстких реаліях війни. Недивно, що психологи радять якомога частіше обійматись – це надасть таке бажене відчуття захисту та підтримки. Особливо це стосується батьків та дітей. Психологиня Світлана Ройз нещодавно розробила гру, яку назвала «Обійманці».

– Люди, які пережили складні події, часто перестають відчувати власну тілесність, – зазначає Світлана Ройз.  – Повернення до відчуттів тіла, контакт із близькими, можливість діяти, допомагають віднайти відчуття стабільності та поновити зв’язок із собою, з довколишнім світом. Діти, які пережили травматичний досвід, можуть бути чутливими до фізичного контакту та не давати до себе доторкатися. Кращий і найбільш дієвий інструмент зцілення в цій ситуації — гра. Метафори, які я пропоную в «Обійманцях»: близькість, безпека, дім, тепло. Усе це можна подарувати одне одному в грайливих практиках.

Як гратися в «Обійманці»? Для цього треба обрати будь-яку «обіймальну» картку випадковим чином чи якусь певну, за бажанням. Це будуть обійми, які ви відтворите з дитиною. Зіграйте в ці обійми. А потім можна зайнятися виготовленням поробок, ідеї для яких теж пропонує психологиня.   

– Запам’ятайте ті види обіймів, які вам найбільше припали до душі, й час від часу нагадуйте про них один одному, – радить Світлана Ройз. – Запитуйте: яких обіймів зараз хочеться? Картки можуть стати вашим секретним словом-паролем. Наприклад, при прощанні чи при зустрічі ви просто скажете: «обійми ведмедика», і обоє знатимете, про що мова. Чи просто обіймайтеся як кенгуру чи як кошенята. А може, ви вигадаєте власні секретні обіймасики? Головне, щоб цей досвід був теплою, приємною та веселою грою.

Завантажити картки та приклади поробок від Світални Ройз можна за посиланням.

На Тополі з’явилось дерево для обіймів

Нещодавно у Дніпрі з’явилась цікава локація – дерево для обіймів. Знайти його можна на житломасиві Тополя. Кажуть, що автор дерева – переселенець з Луганської області.

Дніпровське дерево для обіймів називається гледічія трьохколючкова. Це рослина з Південної Америки висотою 20-40 метрів. Її характерною особливістю є колючки, що досягають довжини до 10 см. Сподіваємось, вони не завадять палким обіймам дніпрян. “Дерево відноситься до сортів з позитивною енергією, обіймайте і отримайте заряд здоров’я” – написано на табличці біля локації.

Тут рятують сім’ї від розлучень

Дніпро піклується про тих, кому потрібна дієва підтримка. У нашому місті успішно працює Центр соціальної підтримки дітей та сімей “Обійми” за адресою: вул. Яскрава, 41.  Тут є Пункт незламності, який зараз працює з 8.00 до 20.00.

– За потреби ми можемо працювати цілодобово, – розповідає директор центру «Обійми» Наталія Журавель. – В нас є вода – як технічна, так і для пиття, кава, чай, печиво, пледи. В нас дуже тепло. Можна зарядити телефони, гаджети, скористатись інтернетом. Є дитяча кімната, сповивальні столики для малечі. А також в наявності аптечка та медичні працівники, які можуть надати першу допомогу.

Водночас тут можуть перебувати до 30 чоловік. Центр «Обійми» надає декілька видів послуг. Тут є відділення термінового влаштування дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Сюди потрапляють діти, якщо їхні батьки з певних причин (через тривалу хворобу, інвалідність тощо) не можуть забезпечити належного утримання та догляду за дитиною, ухиляються від виконання батьківських обов’язків, вживають алкоголь, наркотичні засоби. Або якщо дітлахи  зазнали насильства, стали безпритульними. Зараз таки діти знаходяться в евакуації в Закарпатті.

Також у центрі «Обійми» діє служба підтримки сім’ї. У 2023 році тут побували 63 сім’ї, в яких виховується 107 дітей.

День обіймів у Дніпрі 2024 - Наше Місто

– До нас часто звертаються переселенці, які потребують допомоги, – зазначає Наталія Журавель. – Минулого року це було 25 сімей. З ними працює психолог, логопед, фахівець з соціальної роботи. Їхні послуги безоплатні.

Щоденно у центрі проходить до 10 індивідуальних та групових занять з 4-8 сім’ями.

День обіймів у Дніпрі 2024 - Наше Місто

Послуги також надаються у дистанційному форматі – за зручним для відвідувачів графіком.  Останнім часом в «Обійми» все частіше звертаються сім’ї в стадії розлучення. Тому що стрес, в якому ми всі живемо, нерідко негативно позначається на стосунках подружжя. Психолог проводить з такими парами тренінги, консультації, мета яких –  збереження родини.

Звернутись до центру «Обійми» можна за телефоном:(097) 449-37- 53.

Категорія: Влада, Новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: