Дніпровською міською радою за останні роки, враховуючи агресивну війну, яку рф розв’язала і веде проти України та українського народу, на виконання вимог законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» було перейменовано більше 200 вулиць, провулків та ін. об’єктів, розташованих на території міста. Цей процес може викликати у власників нерухомості та автомобілів ряд питань, зокрема про те, чи потрібно переоформлювати документи на майно, повідомляє «Наше Місто».
Чи потрібно змінювати місце реєстрації
Законодавством України не передбачено обов’язку змінювати місце реєстрації у зв’язку зі зміною назви вулиці. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання, а тому не вимагає внесення змін до реєстраційного обліку.
Чи потрібно вносити зміни до документів на нерухомість
У випадку зміни назви вулиці документи про право власності на нерухомість залишаються дійсними. Закон не передбачає необхідності внесення змін до свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.
Однак, якщо власник захоче вчинити нотаріальні дії із нерухомим майном – продати, подарувати, передати у спадок квартиру, будинок чи інше майно – йому необхідно буде внести зміни до правовстановлюючого документа. Для цього власнику потрібно звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін у зв’язку зі зміною назви вулиці.
У разі необхідності продати/подарувати/успадкувати нерухоме майно в органах містобудування та архітектури місцевого самоврядування можна отримати довідку про перейменування вулиці. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці та довідки органу містобудування та архітектури нотаріус видає новий правовстановлюючий документ із новою назвою адреси.
Вартість послуг нотаріуса не зміниться. Покупець і продавець платитимуть нотаріусу таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці/населеного пункту не змінюється.
Чи потрібно перереєстровувати автомобіль
Перейменування вулиці не вимагає обов’язкової перереєстрації транспортного засобу і внесення змін до техпаспорта автомобіля. Власник зможе зробити це, коли буде продавати або дарувати авто.
Вартість процедури перереєстрації не зміниться, жодних додаткових платежів не передбачено.
Висновок
У випадку зміни назви вулиці, власникам нерухомості та автомобілів не потрібно переоформлювати документи, якщо вони не планують вчиняти нотаріальні дії із цим майном. Однак, якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок нерухомість, йому необхідно буде внести зміни до правовстановлюючого документа. Для цього власнику потрібно звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін у зв’язку зі зміною назви вулиці.
Нагадаємо, раніше ми писали, що в Інституті нацпамʼяті поставили крапку щодо назви Павлограду. Також розповідали, що у Дніпрі назвали вулицю на честь загиблого воїна ЗСУ Юрія Лісняка.