Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Красені-жуки з паперу: у Дніпровському будинку мистецтв відкрилась виставка витинанок

Красені-жуки з папіру: у Дніпровському будинку мистецтв відкрилась виставка витинанок

 Якщо ви скучили за рукотворною красою  та хочете відпочити душею – приходьте до Дніпровського будинку мистецтв на виставку, яка відкрилась 11 січня. Вона називається «Мережані дива», на ній представлені неперевершені роботи у жанрі витинанки, – передає сайт «Наше місто».

Авторка виставки – Олена Половна-Васильєва. Вона –  дніпровська художниця, кандидатка мистецтвознавства, доцентка архітектурного факультету Придніпровської академії будівництва та архітектури, членкиня Національної спілки художників України.  Це вже п’ята персональна виставка мисткині  у Дніпрі.  

Красені-жуки з папіру: у Дніпровському будинку мистецтв відкрилась виставка витинанок

– Витинанкою я займаюсь вже майже 20 років, – зізнається Олена Половна-Васильєва. –  Дуже рада, що зараз в Україні відбувається відродження цього жанру. Витинанкою займаються не тільки народні майстри, а й професійні художники. Прототипами витинанок колись були вирізані шкіряні орнаменти, якісь кріпились на одяг. Виникла витинанка дуже давно в Китаї, коли стали робити папір. А в Україні з’явилась наприкінці 19 століття.

Дніпровська майстриня захоплюється різними видами мистецтва: пише картини олією, малює аквареллю, вишиває. Але витинанка – це особлива її любов. Звісно, вона потребує дуже великого терпіння та точності. Папір ріжеться спеціальним ножем. Сенс витинанки в тому, щоб всі елементи були між собою з’єднані. Якщо випадково відрізати хоча б один, все розпадеться.

– Петриківська витинанка робиться з окремих елементів, які потім з’єднуються на певному тлі, –  каже Олена Половна-Васильєва. –  Виходить аплікація, яка зібрана з різних фрагментів. Але я роблю твори з цільного паперу – навіть дуже великі. Нічого не склеюю – просто беру папір, який складаю навпіл. І вирізаю візерунки. Так, це складно, бо треба стежити, щоб не було розривів.

Свої витвори майстриня робить в звичайній квартирі, на столі в кімнаті. На великі роботи йде біля тижня –  жінка працює над ними вечорами. Технікою витинання Олена Половна-Васильєва володіє досконало. Тож недивно, що від її творів неможливо відірвати очей.

На виставці представлені чотири серії робіт. «Народні свята» – назва говорить сама за себе. «Родинне дерево» – цими творами можна прикрашати вікна. А ще є серія «Сонячні кола».

Красені-жуки з папіру: у Дніпровському будинку мистецтв відкрилась виставка витинанок

Окремо слід розказати про серію «Ті, що котять Сонце». Вона об’єднує великий  цикл  образів  жуків, яких занесено у Червону Книгу України.

– Мені захотілось, щоб люди завдяки моїм роботам краще знали тих, хто живе поряд з нами, – зазначає Олена Половна-Васильєва. – Під кожним жуком є QR-код, завдяки якому можна потрапити на сторінку саме цієї комахи у Червоній Книзі України та почитати про неї. Всі ці жуки мешкають у нашому регіоні, крім одного. Він з Америки, але дуже красивий, тому я його вирізала.

Серед чарівних героїв витинанок – краснотіл пахучий, бронзівка, златка блискуча, жук-олень, плавунець. Найулюбленіший жук майстрині – вусач мускусний. І справді – справжній красень!

Виставка витинанок працює  без вихідних. Адреса – вул. Філософська, 23. Вхід безкоштовний.

Юліанна Кокошко

Фото Володимира Федорищева.

Категорія: Афіша, Новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: