У Дніпрі працівник державного підприємства «Укрзалізниця» шпигував за українською військовою технікою. Він фіксував час та місце її пересування, після чого передавав цю інформацію ворогу, – повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на ДніпроТБ.
У Дніпрі вперше у цьому році затримали працівника, який був державним зрадником. Шпигун працював на державному підприємстві «Укрзалізниця». Таким чином, перебуваючи на одній із станцій у Дніпрі, чоловік фіксував пересування потягів із технікою.
«Безпосередньо він будучи на одній зі станцій регіональної філії Придніпровської залізниці, здійснював фото- та іншу фіксацію руху потягів з воєнною технікою та особовим складом Збройних Сил України, яку передавав безпосередньо представнику спеціальних служб рф», – розповідає прокурор відділу Дніпропетровської обласної прокуратури Іван Солдатов.
Окрім фіксації місця і часу проходження техніки, шпигун намагався дізнатися про весь маршрут із зупинками та пунктами призначення. У державного зрадника було завдання: йому потрібно було отримати максимальну кількість інформації щодо переправлення на фронт бойових машин «Leopard» і «Bradley».
Отримавши ці дані ворог міг навести ракети чи іншу керовану зброю на об’єкти, в тому чисті і на станцію залізниці. Однак співробітники СБУ та прокуратури своєчасно викрили ворожого агента, задокументували злочинні дії і затримали його.
«Як встановило розслідування, фігурант був дистанційно завербований фсб влітку минулого року. У поле зору російської спецслужби він потрапив через свою деструктивну активність у прокремлівських Телеграм-каналах, де схвалював збройну агресію рф. Для комунікації з фсб агент використовував анонімний чат у популярному месенджері. Під час обшуків за місцем проживання підозрюваного вилучено мобільні телефони, які він використовував у розвідувально-підривній діяльності на користь рф», – констатує Валерій Єфанов, речник Управління СБУ у Дніпропетровській області.
Таким чином зловмиснику повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає покарання від 15 років до довічного позбавлення волі з конфіскацією всього наявного майна, оскільки це особливо тяжке кримінальне правопорушення.
Окрім того, у СБУ нагадують, що забороняється також зйомка роботи ППО чи ЗСУ загалом. За словами представників служби безпеки, деякі блогери за майже 2 роки війні не можуть цього запам’ятати. Так, вони розміщували відповідні файли із роботою ППО у соцмережах, після чого численні пропагандистські пабліки країни агресора та інформаційні ресурси спецслужб рф миттєво підхоплювали та використовували побачену інформацію.